Co to za stan, ten dobrostan? – Młyny zapraszają na kolejne letnie atrakcje

fot. A. Łukaszewicz

Czym jest dobrostan i jak go osiągnąć? Czy istnieje uniwersalny przepis na szczęście? Jak zadbać o siebie i o najmłodszych w morzu współczesnych wyzwań?  W ramach cyklu „Młyny na lato” Młyny wspólnie z Magazynem „Pismo” zapraszają do wspólnego relaksu, twórczych aktywności i wsłuchania się w rozmowy o tym, co ważne i potrzebne dla zdrowia psychicznego. Hasłem przewodnim na piątek i sobotę (4-5 sierpnia) będzie DOBROSTAN. A wśród gości spotkać będzie można, m.in. Joannę Gutral czy Piotra Deptę-Kleśtę.

„Dobrostan – weekend z „Pismem” to dwa dni różnorodnych wydarzeń, podczas których będzie okazja do odpoczynku w czytelni wypełnionej Magazynami „Pismo”, oddechu przy odsłuchu ciekawych artykułów nawiązujących do tematu dobrostanu, a także udziału w warsztatach z kolażu, które poprowadzi Piotr Depta-Kleśta. W sobotę, 5 sierpnia, Młyny odwiedzi też psycholożka, psychoedukatorka i podcasterka – Joanna Gutral. O emocjach, odpowiedzialności, wsparciu i wyrozumiałości dla siebie z Joanną Gutral porozmawia autorka i redaktorka „Pisma”, Zuzanna Kowalczyk.

Młyny zapraszają także na twórcze warsztaty kolażu „Stan dobry” z Piotrem Deptą-Kleśtą, projektantem graficznym i ilustratorem. Co zrobić, by nasz stan psychiczny naprawdę był dobry? Praca przy tworzeniu kolażu i zaangażowanie w tworzenie go, na pewno będzie zalążkiem do tego, aby poszukać i skonfrontować się ze swoimi stanami – tymi złymi i tymi dobrymi, wyciągając odpowiednie i adekwatne syntetyczne sedno sprawy przy pomocy obrazu. W trakcie dwugodzinnych warsztatów uczestnicy będą tworzyć pracę w technice kolażu, przy pomocy i na bazie dostępnych materiałów fotograficzno-graficznych oraz archiwalnych numerów Magazynu „Pismo”.

Przy okazji tego wydarzenia parter Spichrza Mącznego zamieni się w przytulną Czytelnię! Warto przyjść do Młynów, rozsiąść się na wygodnych kanapach i wczytać się w różne wydania Magazynu „Pismo”. Nie zabraknie wydań archiwalnych oraz bieżących, w których można przeczytać wciągające artykuły o zdrowiu psychicznym, szczęściu, relacjach (także międzypokoleniowych) oraz doświadczaniu życia w przyjemny sposób. A dla tych, którzy od czytania wolą słuchanie organizatorzy przygotowali także strefę odsłuchów.

„Dobrostan – weekend z „Pismem” to dwa dni różnorodnych wydarzeń odbywających się w Młynach i na tarasie Młynów. Organizatorzy zapraszają w piątek, 4 sierpnia, w godz. 16:00-20:00 oraz w sobotę, 5 sierpnia, w godz. 12:30-20:00. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny, na większość atrakcji wstęp wolny. Zapisy obowiązują wyłącznie na warsztaty kolażu. Więcej informacji o weekendowych atrakcjach: https://mlynyrothera.pl/wydarzenie/dobrostan-weekend-z-pismem/ 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.