Filozoficzne spotkanie z prof. Przemysławem Wiatrem – tym razem w Młynach porozmawiamy o „Medium”

Czy możemy ufać mediom, po które sięgamy? Czy za ich pomocą jesteśmy w stanie trafnie odzwierciedlić otaczający nas świat albo nasze własne myśli? Co w istocie pokazują nam obrazy i czy możemy im ufać? Czy jesteśmy skazani na media? Nad tymi pytaniami będziemy zastanawiać się podczas spotkania z cyklu Forum Filozoficzne, już w najbliższy czwartek 22 maja w Młynach Rothera.
Forum Filozoficzne to cykl spotkań powstały z inicjatywy Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera oraz Fundacji Koherencje. Zgromadzeni przy długim stole, w kameralnej atmosferze dyskutujemy nad istotnymi kwestiami współczesności. Spotkania nastawione są na dialog uczestników przy wsparciu zaproszonych gości oraz moderatora i skierowane są przede wszystkim do osób niezajmujących się zawodowo filozofią. Celem, przyświecającym spotkaniom, jest kształtowanie kultury dialogu i propagowanie filozofii jako dziedziny wartościowej oraz istotnie komentującej dzisiejszą rzeczywistość.
Tematem najbliższego spotkania, które odbędzie się 22.05.2025r. (czwartek), o godz. 18:00 w Młynach Rothera jest „Medium”. Przekaz, środek, to, co pośredniczy w komunikacji, poznaniu czy autorefleksji może być rozważane na wielu filozoficznych płaszczyznach. Medium to przecież nie tylko wszechobecne pismo, nie tylko współczesne media, takie jak telewizja, radio, Facebook, X czy Instagram, ale także wszelkiego rodzaju obrazy. Medium jest tym, co pośredniczy między światem a indywiduum, ale także między nami samymi. Razem z prof. Przemysławem Wiatrem, filozofem z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie podyskutujemy w kameralnej przestrzeni kawiarni Nowe Miejsce. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.
Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest TUTAJ!