Impulsy #2: Aleksandra Janus „Kultura i technologie – jak technologia zmienia nasze uczestnictwo w kulturze” – spotkanie on-line

! grafika promocyjna wymaga podpisania: Studio Lekko, CC BY SA, sources: Pieter Bruegel, Public Domain: https://bit.ly/2RhAGJw & Márton Gábor, Fortepan: https://bit.ly/2TG2SCx

___________________________

logo impulsyPark Kultury w Młynach Rothera zaprasza na drugie spotkanie z cyklu „Impulsy”!

Impulsy to spotkania z ekspertami, podczas których zastanawiamy się, jak uczynić lepszym nasze życie w mieście. Inspirujące dobre praktyki z całego świata konfrontujemy z bydgoską rzeczywistością. Poruszamy kwestie aktywizacji mieszkańców, zarządzania przestrzenią publiczną i instytucjami kultury. Wszystko po to, by znaleźć impulsy do zmian!

Zapraszamy przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych, osoby reprezentujące branżę kreatywną, kulturalną i wszystkich, którym bliski jest temat działania na rzecz miasta i jego społeczności.

Globalna pandemia COVID-19 sprawiła, że wiele instytucji kultury obrało ostry kurs na transformację cyfrową, przyspieszając dodatkowo tempo zmian, które już wcześniej zachodziły w sektorze. Rozwój technologii zmienia sposób, w jaki uczestniczymy w kulturze – zarówno w fizycznych przestrzeniach instytucji, jak i online. Zmieniają się też wraz z tym oczekiwania i przyzwyczajenia odbiorców kultury. Spotkanie poświęcone będzie potencjałowi i wyzwaniom, jakie wiążą się z tym procesem oraz dobrym praktykom, o których warto pamiętać, by robić z technologii w kulturze jak najlepszy pożytek. – mówi Aleksandra Janus – doktorka antropologii, współautorka i kuratorka inicjatywyLaboratorium muzeum, dyrektorkaCentrum Cyfrowego i kierowniczka działającej w jego ramachPracowni Otwierania Kultury, kuratorka programu„Exercising modernity”, wykładowczyniSchool of Ideas SWPS.
______________________

Impulsy #2: Aleksandra Janus „Kultura i technologie – jak technologia zmienia nasze uczestnictwo w kulturze”
Środa, 10/03/2021 r., godz. 17.30-18.30, spotkanie on-line w aplikacji Teams
Zapisy: kliknij w link (do 10 marca 2021 do godz. 15.00)
Wydarzenie na Facebooku: kliknij w link

_____________________

Program:

Prezentacja tematu przez prelegentkę
Odpowiedzi na pytania zadawane na czacie
Zakończenie oficjalnej części spotkania
Dyskusja z chętnymi uczestnikami

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.