Już w czwartek startuje 10. Forum Praktyków Partycypacji – Młyny będą gościć ekspertów z całej Polski

fot. A. Hilbrecht

Już w czwartek do Młynów przyjadą entuzjastki i entuzjaści tematów społecznych i obywatelskich z całej Polski! W samym sercu Bydgoszczy, w postindustrialnych przestrzeniach Młynów Rothera już w dniach 15-16 czerwca 2023 r. odbędzie się jubileuszowa 10. edycja Forum Praktyków Partycypacji, na którą zapraszają Fundacja Stocznia, Miasto Bydgoszcz i Młyny Rothera.

Forum Praktyków Partycypacji to cykliczne wydarzenie przeznaczone dla osób aktywnie zaangażowanych w tematykę partycypacji obywatelskiej. Rokrocznie osoby, które posiadają wiedzę i doświadczenie w realizacji różnych procesów partycypacyjnych (lub które chciałyby je zdobyć i rozwijać) gromadzą się w jednym miejscu i rozmawiają o tym, co ważne. Podczas Forum spotykają się przedstawicielki i przedstawiciele urzędów, organizacji pozarządowych i instytucji oraz urbaniści, architekci, projektanci i aktywiści. Wydarzenie stwarza przestrzeń do nawiązania kontaktów, wymiany myśli i doświadczeń oraz wzajemnego poszerzania wiedzy.

Praktyczki i praktycy partycypacji podczas tegorocznej edycji wydarzenia porozmawiają o takich metodach partycypacji, jak budżet obywatelski, konsultacje społeczne czy narady obywatelskie. Spotkanie będzie znakomitą okazją do przeanalizowania, jak partycypacja obywatelska zmieniała się w Polsce przez ostatnią dekadę oraz w jakim kierunku może się rozwijać w przyszłości. Nie zabraknie również dyskusji o tym, jak w procesy partycypacyjne włączać dzieci i młodzież oraz czy sztuczna inteligencja jest szansą czy zagrożeniem dla partycypacji. Uczestniczki i uczestnicy będą mieli okazję nie tylko wziąć udział w merytorycznych warsztatach, panelach i dyskusjach, ale także poznać bliżej miasto i jego atrakcje.

fot. A. Hilbrecht

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Stocznia, która od ponad 13 lat tworzy i wspiera skuteczne rozwiązania dla problemów społecznych, włącza obywatelki i obywateli w decydowanie o sprawach publicznych oraz pomaga organizacjom i samorządom planować oraz realizować działania społeczne. Nie bez powodu wydarzenie odbędzie się akurat w bydgoskich Młynach Rothera! Młyny jako młoda i prężnie działająca instytucja popularyzująca kulturę i naukę na co dzień organizują różnego rodzaju przedsięwzięcia, które stwarzają przestrzeń do spotkań ludzi z ludźmi, nauką i kulturą, ale także wymiany poglądów i rozmów na tematy ważne społecznie. Zespół instytucji, przy wsparciu Miasta Bydgoszczy, konsekwentnie realizuje działania programowe, które sprawiają, że Młyny stają się miejscem pulsującego miejskiego życia. Tylko w 2022 roku w zrewitalizowanym kompleksie na Wyspie Młyńskiej odbyło się ponad 360 wydarzeń. Młyny przyciągają zarówno mieszkanki i mieszkańców Bydgoszczy, jak i osoby z innych miast. A teraz zapraszają wszystkich tych, którzy są zainteresowani tematyką partycypacji obywatelskiej.

10. Forum Praktyków Partycypacji odbędzie się w bydgoskich Młynach Rothera w dniach 15-16.06.2023 r. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Stocznia, Miasto Bydgoszcz i Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera. Więcej informacji: https://partycypacjaobywatelska.pl/forum/

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.