Kawa i lody we włoskim stylu w Małym Domku w Młynach Rothera

Długo wyczekiwana gastronomia otwiera sezon letni w Młynach Rothera! Mały Domek, czyli kawiarnia i lodziarnia zlokalizowana tuż przy rzece, w budynku dawnych łazienek, zaprasza na swoje specjały.

Wyzwania poprowadzenia lokalu podjął się Marcin Szukaj wraz z rodziną. Bydgoski szef, znany m. in. ze prowadzenia restauracji Kuchnia by Marcin Szukaj i Bulwar Bistro, zaprasza na klasyczne włoskie lody w nowym wydaniu.- Trzy rodzaje lodów, śmietankowe, czekoladowe i mieszane, będziemy podawać z naszymi autorskimi dodatkami – m. in. sosami własnego wyrobu z malin i truskawek, polewą z pasty pistacjowej i prażonymi pistacjami. Miłośników słodyczy na pewno zachwyci wersja maczana w gorącej belgijskiej czekoladzie. Do tego kawa z ekspresu, który sprowadziliśmy z Włoch. Zapraszamy na chwilę przyjemności na naszych leżakach, z widokiem na Brdę i oczywiście Młyny – mówi Marcin Szukaj.Budynek dzisiejszej lodziarni, należący do kompleksu Młynów Rothera, powstał w 1908 roku i pełnił pierwotnie funkcję łazienek. W przeciwieństwie do dawnej kotłowni, która została współcześnie odbudowana na tarasie, ten zabytek przetrwał do naszych czasów. Jest on wzniesiony w konstrukcji szachulcowej, z cegieł i drewna sosnowego.

O planach na kolejne lokale gastronomiczne, restaurację i kawiarnię, poinformujemy wkrótce.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.