Kolejny lokal w Młynach Rothera zaprasza gości – klubopiekarnia Woda już otwarta!

Startuje kolejny etap rozwoju gastronomii w Młynach Rothera! Po Lodziarni Mały Domek i kawiarni w Nowym Miejscu nadszedł czas na klubopiekarnię Woda. Otwarcie lokalu  nastąpiło w sobotę. Lokal zaprasza bydgoszczanki i bydgoszczan do Młynów! Podczas weekendu majówkowego warto odkryć to nowe miejsce na młyńskim tarasie.

Gospodarzem lokalu na najbliższe lata jest właściciel restauracji Monka mieszczącej się w Toruniu, w barokowym spichrzu z pierwszej połowy XVII w. Gościnność, serdeczność i dbałość o każdy detal – to myśl przewodnia tego operatora, którą będzie teraz realizować także na bydgoskim gruncie. Jak zaznaczają pomysłodawcy, kuchnia będzie bazować na naturalnych, świeżych składnikach – chlebie własnego wypieku (do zakupu także na wynos), autorskich konfiturach, przetworach, olejach czy suszonych owocach. W lokalu dostępne jest menu śniadaniowe oraz popołudniowe, nie brakuje także imponujących deserów.

Klubopiekarnia na tarasie, w miejscu dawnej kotłowni Młynów, idealnie wpisuje się w potrzeby mieszkanek i mieszkańców miasta. Otwarcie lokalu to kolejny krok w tworzeniu tętniącego życiem miejsca spotkań. Znakomitym uzupełnieniem wizyty w Młynach może być teraz śniadanie czy deser na tarasie. Podczas majówki Młyny zapraszają na wystawę stałą „Węzły”, wystawy czasowe oraz na punkt widokowy. Do planu weekendowego wyjścia warto dodać też wizytę w klubopiekarni Woda.  

– Dla całego naszego zespołu to bardzo ważne, że konsekwentnie udaje nam się rozwijać ofertę Młynów i odpowiadać na potrzeby mieszkanek i mieszkańców. To właśnie dla nich i z nimi tworzymy dobre miejsce na spotkania ludzi z kulturą, nauką i innymi ludźmi. Cieszymy się, że klubokawiarnia Woda na stałe zagości na tarasie Młynów, a wizyta w tym miejscu będzie stanowiła znakomite przedłużenie doświadczeń z Młynami. Trzymamy kciuki za działanie lokalu, jesteśmy pewni, że Goście będą dopisywać! – dodaje Anna Czarnecka, kierowniczka Działu Komunikacji w Młynach.

Podczas majówki (01-03.05.2023) lokal będzie otwarty od godz. 10.00 do ostatniego gościa. Dodatkowe informacje o klubopiekarni można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/wodaklubopiekarniabdg. Właściciele Wody intensywnie pracują także nad otwarciem restauracji w Spichrzu Mącznym w Młynach. 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.