Kompas edukacji. Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny na żywo w Młynach Rothera

27 i 28 czerwca upłyną w Młynach pod znakiem myśli pedagogicznej. W tym czasie po raz pierwszy odbędzie się Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny na żywo. Spotkanie nosi tytuł Kompas Edukacji. Organizatorzy wskazują, że to, czego obecnie pedagodzy potrzebują najbardziej to zorientowanie się w mapie edukacyjnego świata, podobnie jak tradycyjny kompas wskazuje swym położeniem strony świata.

Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny jest adresowany do osób zainteresowanych samokształceniem w zakresie pedagogiki. Pomysłodawca i twórca tej inicjatywy to prof. dr hab. Roman Leppert, który na co dzień związany jest z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny, jak sama nazwa wskazuje, to spotkania online, tym razem jednak po raz pierwszy odbędzie się na żywo, w murach Młynów Rothera w Bydgoszczy.

To branżowe wydarzenie skupia specjalistów, pedagogów, edukatorów i wszystkich zainteresowanych kształceniem i oświatą. Dzięki spotkaniu uczestnicy będą mogli sieciować się i poznać najistotniejsze kierunki w pracy pedagoga. Przyjmując, że pedagogika to nauka teoretyczno-praktyczna, ważne jest, aby poznać jej wytwory teoretyczne, koncepcje i modele dotyczące edukacji, a także tworzące ją procesy.

Podczas wydarzenia uczestnicy i uczestniczki wysłuchają się w wykłady m.in. profesora UAM dr hab. Michała Klichowskiego pt. Uczenie się w czasach komercjalizacji neurotechnologii i hakowania mózgu; Magdaleny Bigaj pt. Higiena cyfrowa w edukacji – co nauka mówi nam o wpływie urządzeń ekranowych na kompetencje kognitywne; prof. dr hab. Ewy Filipiak pt. Koncepcja umysłu, kultury i edukacji – perspektywa Lwa S. Wygotskiego i Jerome S. Brunera. Co z niej wynika dla zmiany edukacji?; prof. UŚ dr hab. Magdaleny Szpunar pt. Komunikowanie bez przemocy. O języku serca jako języku włączającym; prof. AMW dr hab. Piotra Zamojskiego, pt. Polis i skholē: od logiki produkcji z powrotem ku rzeczy publicznej.

Osoby uczestniczące wezmą udział w warsztatach, a także Akademickim Zaciszu na żywo (nie będzie ono transmitowane online), czy wsłuchają się w opowieść podczas premiery książki Michała Klichowskiego „Efekt neuro. Pedagogika i uwodzenie umysłów” (Wydawnictwo Naukowe UAM, Poznań 2024), która odbędzie się podczas wydarzenia.

Kompas Edukacji, czyli Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny na żywo odbędzie się w dniach 27-28 czerwca w Młynach Rothera w Bydgoszczy.

Wydarzenie współorganizowane jest przez Fundację Orange.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.