Majówka w Bydgoszczy – Młyny zapraszają na długi weekend pełen atrakcji!

Nadchodzący długi weekend to znakomita okazja, żeby wybrać się na Wyspę Młyńską i odwiedzić Młyny Rothera, które zadbały o to, aby bydgoszczanki i bydgoszczanie mogli spędzić ten czas w ciekawy sposób! Młyny będą otwarte przez całą majówkę, a atrakcje ucieszą zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Co można robić w Młynach? Przede wszystkim zachwycić się poprzemysłową architekturą i podziwiać miasto z punktu widokowego! Wstęp jest bezpłatny, a Dział Gościnności Młynów chętnie podzieli się też ciekawymi opowieściami o historii tego miejsca i o planach na dalszy rozwój instytucji.

Aby lepiej poznać sam budynek i jego historię, Młyny zaplanowały na majówkę premierę autorskiej gry turystycznej „Płyń z nurtem Młynów”. Rozwiąż zadania, które zaprowadzą Cię w ciekawe zakamarki i zdradzą ciekawostki. Twoją przewodniczką będzie rzeka Brda, bez której nie byłoby całej tej opowieści. Na końcu czeka na Ciebie pieczątka Odkrywcy i księga pamiątkowa, gdzie możesz zapisać się w historii Młynów! Gra jest dostępna bezpłatnie, można ją pobrać w holu instytucji.

To jeszcze nie koniec atrakcji! Wystawa stała i ekspozycje czasowe również można zobaczyć podczas majówkowego weekendu. Warto zajrzeć na wystawę stałą „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”, aby poznać Bydgoszcz nierozerwalnie związaną z Brdą, Kanałem Bydgoskim i Wisłą, poczuć ducha miasta, w którym ważne wydarzenia przenikają się z opowieściami o codziennym życiu mieszkańców i podjąć wyzwanie – jak uchronić wodne zasoby miasta przed kryzysem klimatycznym? W Młynach obecnie dostępne są także dwie wystawy czasowe, które przygotowali Partnerzy instytucji – Politechnika Bydgoska i Fundacja Tu Kultura. Odkryj ekspozycję „Koloryt gwary miejskiej” na pierwszym piętrze oraz „BDG Projekt – nowe logo Miasta Bydgoszczy” w strefie wejścia budynku. Wystawy czasowe są bezpłatne, a wstęp na wystawę „Węzły” jest biletowany – bilety dostępne zarówno w kasie na miejscu, jak i online.

Czas na chwilę odpoczynku? Warto zajrzeć do Nowego Miejsca w Spichrzu Zbożowym, czyli klimatycznej kawiarni.  Kawy? Zbożowej? Z lokalnej palarni? A może z drugiego końca świata? Rozgość się w przyjaznym wnętrzu i skosztuj wypieków od lokalnych cukierników. Zajrzyj do naszej kawiarni – miejsca spotkań, rozmów i odpoczynku. Będzie nam bardzo miło Cię gościć!

Ponadto 30 kwietnia na tarasie Młynów będzie można odbyć także muzyczną podróż! Już po raz kolejny Fundacja Art Mintaka organizuje „Światowy Dzień Jazzu w Bydgoszczy” i zaprasza na taras Młynów na koncert jazzowych gwiazd. Bydgoszczanie wybrali to wydarzenie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Majówka w Młynach potrwa od 29 kwietnia do 3 maja. Szczegóły oraz dokładne godziny otwarcia dostępne są na stronie: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/majowka-w-mlynach/

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.