Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – Młyny dziękują za zaangażowanie i dobrą energię!

Są w różnym wieku i na co dzień realizują się w rozmaitych miejscach. Każdy inny, ale każdy wyjątkowo ważny! O kim mowa? O wolontariuszach! To bohaterowie wszystkich większych wydarzeń w Młynach, podczas których dzielą się z wiedzą, doświadczeniem i… dobrą energią! 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

 Tylko w tym roku 66 osób postanowiło wspierać zespół Młynów w organizacji różnorodnych wydarzeń dla mieszkańców, stając się częścią naszej społeczności. 520 godzin – dokładnie tyle spędziły z nami wolontariuszki i wolontariusze, których można spotkać w Młynach Rothera podczas wydarzeń, pokazów i spotkań.

Wolontariat w Młynach jest miejscem spotkania i działania, którym towarzyszy nawiązywanie relacji zarówno z gośćmi Młynów, jak i zespołem instytucji. Dzięki takiej współpracy powstają niezwykłe wydarzenia. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania oraz zapału wolontariuszek i wolontariuszy! Każde spotkanie z nimi jest dla nas okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów – mówi Dagmara Gortych, Główna specjalistka ds. programowych w Młynach.

fot. M.Hordowicz

Program wolontariatu w Młynach pozwala wolontariuszkom i wolontariuszom zdobyć nowe doświadczenie, poznać działalności instytucji kultury oraz odkrywać tajniki wystaw, pokazów czy warsztatów. Udział w tego rodzaju aktywnościach to szansa na zdobycie doświadczenia, które może być bardzo cenne w życiu zawodowym. Młyny podejmują działania mające na celu kształcenie młodej kadry kultury, a program wolontariatu jest projektowany w taki sposób, aby przygotowywać młode osoby do podejmowania twórczych i rozwojowych wyzwań.

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dla nas to bardzo ważna data, ponieważ niezwykle cenimy sobie zaangażowanie osób włączających się w nasze działania. Współpracujące z nami wolontariuszki i wolontariuszy traktujemy jak członków zespołu tworzącego Młyny i cieszymy się, że grono naszych przyjaciół nieustannie się powiększa – dodaje Anna Czarnecka, Kierowniczka działu komunikacji w Młynach.

Młyny zapraszają do współpracy wolontariuszki i wolontariuszy w różnym wieku. Dotychczas najmłodszy uczestnik wolontariatu miał 16 lat, a najstarszy – 60 lat. Jak widać, wiek nie ma znaczenia, kiedy w grę wchodzi współtworzenie ciekawych wydarzeń dla lokalnej społeczności! Do pełnej pozytywnej energii ekipy wolontariuszek i wolontariuszy można też w każdej chwili dołączyć i angażować się zgodnie ze swoimi możliwościami. Chętni mogą się zgłaszać na adres: wolontariat@mlynrothera.pl

 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.