Młyny na lato – ruszaj (w) miasto!

W Młynach trwa już wielkie odliczanie do wakacji, podczas których zespół instytucji zadba o to, by lato w mieście było pełne wrażeń. Już w najbliższy piątek rozpocznie się cykl wakacyjnych wydarzeń, które będą odbywać się na tarasie Młynów i w Młynach od 23 czerwca do 31 sierpnia. W piątkowe popołudnia i soboty warto ruszyć (w) miasto i sprawdzić, co będzie się działo w Młynach!

Warsztaty, pokazy, spotkania, koncerty czy pikniki to tylko niektóre z atrakcji, które będą czekać na bydgoszczanki i bydgoszczan oraz wszystkie turystki i turystów odkrywających Bydgoszcz w sezonie letnim. Nie zabraknie aktywności zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych.

– Sezon wakacyjny to dla nas czas, w którym chcemy towarzyszyć bydgoszczankom i bydgoszczanom w letniej beztrosce. Wykorzystując możliwości naszego tarasu oraz młyńskiej przestrzeni, zaprosimy ich do tańca, do twórczych aktywności, do poznawania zarówno tematów i zjawisk, jak i siebie nawzajem. Mamy nadzieję, że będzie to dobry czas pełen wartościowej rozrywki, który sprawi, że wakacjom spędzanym w mieście nie będzie towarzyszyła nuda – mówi Anna Czarnecka, kierowniczka Działu Komunikacji w Młynach.

Cykl letnich aktywności rozpocznie się już w najbliższy piątek, 23 czerwca. Od godz. 15 na tarasie odbędzie się „Młyńskie rozpoczęcie wakacji”. To wydarzenie pełne niespodzianek, dlatego warto zarezerwować sobie czas i odwiedzić Młyny w tym dniu. Jak zapowiadają organizatorzy… będzie głośno i emocjonująco! Kolejne atrakcje już w sobotę, 24 czerwca. Wówczas Młyny zaproszą swoich gości… do tańca. Młyński taras zamieni się w ogromny parkiet, na którym będzie królować taniec współczesny. Odbędą się zarówno warsztaty dla dzieci i młodzieży, jak i dla wszystkich tych, którzy niezależnie od wieku, chcą wspólnie bawić się tańcem. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, na część atrakcji obowiązują zapisy. Więcej informacji tutaj.

Oprócz dodatkowych atrakcji letnich, przez całe wakacje w Młynach będzie można zwiedzać wystawę stałą „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”, na której można odkryć m.in. jak wyglądał letni wypoczynek bydgoszczan w przeszłości oraz gdzie najchętniej spotykano się w mieście podczas ciepłych wakacyjnych wieczorów. Ponadto dostępny będzie także punkt widokowy oraz lokale gastronomiczne. Po warsztatach czy spotkaniach można będzie odpocząć w kawiarni Nowe Miejsce, delektując się kawą z lokalnych palarni czy wybrać się dla ochłody na lody do Małego Domku. W wakacje zaprasza również klubopiekarnia Woda, która szykuje niespodzianki zarówno jedzeniowe, jak i… muzyczne. To będzie prawdziwa uczta dla ciała i ducha!

Lato w Młynach potrwa od 23 czerwca do 31 sierpnia. Szczegółowe informacje o poszczególnych atrakcjach można znaleźć na stronie internetowej Młynów: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/ Ruszajcie (w) miasto!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.