Młyny Rothera – miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnościami

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy wraz z organizacją 4ES Non Profit Sp. z o.o. w Toruniu przyznała certyfikaty w ramach projektu „Turystyka dostępna 1.0”, a Młyny Rothera otrzymały dwa znaki jakości w kategorii obiekt i usługa przyjazna osobom z niepełnosprawnościami.

Projekt „Turystyka dostępna 1.0” to działanie realizowane w ramach pilotażowego programu „Dostępność ponad barierami”, wdrażanego przez zespół pracowników Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz 4ES Non Profit Sp. z o.o. w Toruniu. Projekt współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Znak jakości nadawany jest podmiotom z branży turystyki i rekreacji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i służy budowaniu konkurencyjności województwa kujawsko-pomorskiego w obszarze turystyki i rekreacji dostępnej dla osób z niepełnosprawnościami.

Znak jakości przyznawany jest przez Lokalną Sieć Współpracy, której członkowie wybierani są z grona organizacji/podmiotów/instytucji działających w obszarze turystyki i rekreacji (np. Lokalna Organizacja Turystyczna, firmy prywatne, biura podróży, podmioty ekonomii społecznej), a także samorządów terytorialnych czy grona naukowego działającego w obszarze turystyki i rekreacji oraz w obszarze działań na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera otrzymało certyfikaty Znak Jakości Obiekt/Usługa Przyjazna Osobom z Niepełnosprawnościami w kategoriach: Dostępność architektoniczna obiektu turystycznego/rekreacyjnego dla osób z niepełnosprawnościami oraz Usługa turystyczna/rekreacyjna świadczona dla osób z niepełnosprawnościami.

O dostępności Młynów można przeczytać TUTAJ!

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami audiowizualnymi dotyczącymi dostępności.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.