Młyny Rothera rozpoczynają „Miejskie Lato”, czyli wakacyjny cykl weekendowych atrakcji

grafika przedstawiająca panoramę bydgoszczy i ludzi grających na instrumentach

Osiem weekendów pełnych dobrej zabawy, angażujących wydarzeń i różnorodnych atrakcji związanych z tematem miasta – właśnie tak będzie wyglądać lato w Młynach Rothera! W samym sercu Bydgoszczy zarówno na dzieci, jak i na dorosłych, czekać będą liczne atrakcje, zaplanowane w ramach cyklu „Miejskie Lato”, którego organizatorem są Młyny.

Seria wakacyjnych wydarzeń na tarasie Młynów nawiązywać będzie do tematu miasta. W programie przewidziane są warsztaty tematyczne, koncerty, zajęcia sensoryczne, aktywności związane z konstruowaniem, eksperymenty i zabawy plastyczne, a także dwa duże pikniki popularnonaukowe. Wydarzenia zostały zaplanowane w taki sposób, aby trafiać w gusta odbiorców w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Cykl „Miejskie Lato” jest też znakomitym przykładem  współpracy, bowiem w ramach tej inicjatywy Młyny zaprosiły do współtworzenia wydarzeń lokalne fundacje, stowarzyszenia i instytucje. A wszystko po to, aby umilić wakacyjny czas zarówno najmłodszym, jak i tym nieco starszym mieszkańcom miasta.

Zależy nam na uświadomieniu bydgoszczanom, że taras Młynów Rothera to wspólna przestrzeń wszystkich mieszkańców, w której mogą się spotykać, odpoczywać, ale też korzystać z przygotowanej dla nich oferty kulturalno-edukacyjnej. Wydarzenia w ramach „Miejskiego Lata” są różnorodne i dedykowane różnym grupom wiekowym, a udział we wszystkich atrakcjach jest darmowy.” – Anna Stempska, Kierowniczka działu programowego w Młynach.

“Miejskie Lato” w Młynach Rothera rozpocznie się w sobotę, 2 lipca.  Zajęcia będą dedykowane dzieciom w wieku od 2 do 14 lat. Szczegółowy program i harmonogram imprez jest dostępny na stronie internetowej: https://mlynyrothera.pl/miejskielato/

Projekt jest częścią przedsięwzięcia pn. Zajęcia edukacyjne, w tym  przyrodniczo–matematyczne dla dzieci i młodzieży realizowanego  w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy 2023+

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.