Młyny Rothera siedzibą 6. edycji Forum Pracuj w kulturze

Dotychczas odbyło się pięć edycji konferencji Forum Pracuj w kulturze. Ta ostatnia, piąta, jest dla Młynów szczególnie istotna, nie tylko ze względu na poruszaną tematykę, ale także z uwagi na dobre wieści, którymi już teraz możemy się podzielić.

Kompetencje przyszłości, zarządzanie zmianą oraz potrzeby współczesnych liderów i liderek to tylko niektóre tematy, które były poruszane podczas dwóch dni (17-18 czerwca) 5. Forum Pracuj w kulturze. W ramach tegorocznej edycji odbywały się prezentacje, dyskusje, rozmowy z ekspertami i prelegentami, a także warsztaty i wydarzenia towarzyszące.

Dobre wieści, które płyną do Bydgoszczy prosto z Gdańska to informacja o kolejnej edycji Forum Pracuj w kulturze, które w terminie 12-13 czerwca 2025 roku odbędzie się w Młynach Rothera.

To branżowe wydarzenie, organizowane przez Narodowe Centrum Kultury skupia i sieciuje pracowniczki i pracowników instytucji kultury z całej Polski.

Forum Pracuj w kulturze to jedno z najważniejszych spotkań branżowych w kulturze. W 2025 roku odbędzie się w Bydgoszczy. Dziękujemy Narodowemu Centrum Kultury za zaufanie, z radością będziemy gościć ludzi kultury z całej Polski i wspólnie zastanawiać się nad tym, jak zadbać o lepsze warunki pracy w kulturze. – mówi Sławomir Czarnecki, Dyrektor Młynów Rothera

Pierwsze Forum odbyło się we wrześniu 2020 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i skierowane było zarówno do osób zarządzających instytucjami, jak i do zainteresowanych pracą w kulturze. Druga edycja w czerwcu 2021 r. w Akademickim Centrum Kultury i mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie zgromadziła przede wszystkim studentów oraz absolwentów kierunków humanistycznych i artystycznych, poszukujących zatrudnienia w sektorze kultury. Trzecia odsłona Forum, realizowana w 2022 roku we współpracy z NOSPR w Katowicach, skupiona była na nowych trendach w zarządzaniu ludźmi. W zeszłym roku spotkanie odbyło się we Wrocławiu w Centrum Historii Zajezdnia na czwartej edycji poświęconej wdrażaniu rozwiązań HR w instytucjach kultury. Tegoroczna, piąta edycja odbywa się w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku oraz w Goyki 3 Art Inkubator w Sopocie i dotyczy m.in. kompetencji przyszłości, zarządzania zmianą oraz potrzeb współczesnych liderów i liderek.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.