Młyny Rothera szukają chętnych na prowadzenie restauracji!

Młyny Rothera szukają chętnych na prowadzenie restauracji!

2022 rok będzie w Młynach rokiem otwarć. W Spichrzu Zbożowym, który zostanie udostępniony w drugiej połowie roku, znajdzie się m. in. narracyjna wystawa o roboczej nazwie Węzły, coworking, sale spotkań i przestrzeń wielofunkcyjna do organizacji wydarzeń czy wystaw czasowych. Trwają też prace nad aranżacją biur. Wyczekiwanym momentem będzie również otwarcie pierwszej restauracji, która znajdzie się na szczycie Spichrza, na dwóch poziomach. Pieczę nad lokalem instytucja chce przekazać w dobre ręce przynajmniej na kolejne 8 lat. 


fot. M. Zaborowski, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Bydgoszczy

Przypomnijmy – kompleks Młynów Rothera został oddany do użytku w kwietniu 2021 r. w stanie “deweloperskim”. Na obiekt składa się kilka budynków: 3 największe, czyli centralnie położony Młyn i odchodzące od niego Spichrz Mączny i Spichrz Zbożowy, a także dawna kotłownia i łazienki oraz taras z fontanną. Obecnie trwa etap aranżacji i wyposażania wnętrz, które otwierane będą sukcesywnie. W formule tymczasowej odbywają się już w obiekcie pierwsze wydarzenia – wystawy, koncerty, warsztaty; działa także punkt informacyjny, a w weekendy – minikawiarnia prowadzona przez bydgoski lokal Parzymy Tutaj.

– Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego mamy w planach otwarcie lodziarni w budynku dawnych łazienek. Mamy nadzieję, że potencjał pierwszej z dwóch restauracji również zostanie dostrzeżony przez doświadczonych oferentów. Jej położenie jest wyjątkowe – z okien roztacza się piękny widok na Kanał Zbożowy, Brdę, Wyspę Młyńską i Operę Nova. W zabytkowym budynku Spichrza zachowały się 170-letnie drewniane konstrukcje, co razem daje niezwykle urokliwy klimat – mówi Anna Triebwasser, Specjalistka ds. komunikacji.

Mile widziane przez komisję konkursową będzie m. in. odniesienie się do lokalnych produktów czy tradycji kulinarnych regionu. Instytucji zależy także, aby menu uwzględniało potrzeby m. in. wegetarian i wegan, a oferta przewidywała zniżki dla seniorów czy rodzin 3+.

Zainteresowani prowadzeniem lokalu mają czas na złożenie ofert do 28 lutego. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej mlynyrothera.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Parku Kultury w Bydgoszczy.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.