Młyny Rothera wśród laureatów Konkursu Lodołamacze 2024!

Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera zajęło 1. miejsce na etapie regionalnego Konkursu Lodołamacze 2024 w kategorii „Przyjazna Przestrzeń”. Statuetki przyznawane są już od 19 lat dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie, przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, założoną przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. 17 października Młyny Rothera wezmą udział w Gali Finałowej Konkursu w Warszawie!

Nagrodę przyznano za osiągnięcia w tworzeniu przestrzeni dostępnych dla wszystkich, które umożliwiają szerokiemu gronu odbiorców dostęp do oferty edukacyjnej i kulturalnej. Przedstawiciele fundacji, firm i instytucji z różnych stron kraju 5 września wzięli w udział Regionalnej Gali XIX Edycji Konkursu Lodołamacze 2024 w Bydgoszczy. Według danych organizatorów wpłynęło ponad 600 zgłoszeń konkursowych, w dziesięciu różnych kategoriach.

Zespół pracowników Młynów Rothera angażuje się w promowanie inkluzywności i w dążenie do zapewnienia równych szans korzystania z zasobów kulturowych. Świadczą o tym, nie tylko codzienne działania, ale i m.in. liczne szkolenia z dostępności we współpracy z  Narodowym Centrum Kultury. Młyny Rothera otwierają się na nowoczesne inicjatywy, to m.in.: interaktywne ekspozycje dostosowane do osób o różnych potrzebach, aplikacje mobilne umożliwiające dostęp do informacji w kilku językach oraz nowoczesne narzędzia wspomagające osoby z niepełnosprawnościami. Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera od początku swojego istnienia kładzie duży nacisk na dostosowywanie przestrzeni i rozwój technologii ułatwiających dostęp do swoich zasobów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i dbałości o potrzeby wszystkich użytkowników, Młyny Rothera uzyskały 1. miejsce w kategorii „Przyjaznej przestrzeni” w regionalnym Konkursie Lodołamacze 2024.

Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera to dynamiczne miejsce spotkań nauki, kultury i sztuki, zlokalizowane w zabytkowym kompleksie młynów w samym sercu Bydgoszczy. Misją miejsca jest popularyzacja wiedzy i promowanie kultury w sposób nowoczesny, dostępny dla wszystkich. Poprzez innowacyjne wystawy, warsztaty i wydarzenia, zespół stara się inspirować i edukować różnorodne grupy odbiorców, przyczyniając się do tworzenia społeczeństwa opartego na wiedzy i równym dostępie do zasobów kulturowych.

Zobowiązaniem instytucji kultury jest tworzenie przestrzeni, która jest w najlepszy możliwy sposób przyjazna i bezpieczna dla osób z różnymi potrzebami. Droga do ideału, czyli instytucji w pełni dostępnej dla każdego i każdej, jest długa, trudna, ale będziemy nią dalej podążać. – zaznacza Sławomir Czarnecki, Dyrektor Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera.

To kolejne wyróżnienie dla instytucji. W czerwcu br., Młyny otrzymały Certyfikat Znak Jakości Obiekt/Usługa Przyjazna Osobom z Niepełnosprawnościami, przyznawany przez Lokalną Sieć Współpracy, w której skład wchodzi grono niezależnych ekspertów z obszarów nauki, turystyki i rekreacji oraz działań na rzecz osób z niepełnosprawności.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.