Młyny Rothera zostały uznane za jeden z najlepszych produktów turystycznych regionu!

Dzisiaj odbyło się Regionalne Zakończenie Sezonu Turystycznego 2023 w Ciechocinku. Wydarzenie obfitowało w nagrody dla bydgoskich Młynów Rothera! Młyny zostały jednym z trzech laureatów etapu regionalnego XX edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Zwycięstwo na tym etapie oznacza też awans do etapu ogólnopolskiego, w którym Młyny, wraz z Muzeum Okręgowym w Toruniu i JuraParkiem z Solca Kujawskiego, będą reprezentować województwo kujawsko-pomorskie. Ponadto Młyny wraz z Wyspą Młyńską otrzymały tytuł Gwiazdy Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to wyjątkowa nagroda w branży. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Polska Organizacja Turystyczna od 2003 roku prowadzi konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dające wiele możliwości spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu. Przy ocenie kandydatur brane są pod uwagę, m.in. dostępność dla turysty czy wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w rozwoju produktów. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna w tegorocznej edycji etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny wyróżniła trzy obiekty, które otrzymują automatyczną nominację do etapu ogólnopolskiego, w którym zmierzą się z obiektami z całej Polski o certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bardzo się cieszymy, że komisja konkursowa doceniła Młyny! To dla nas ogromne wyróżnienie, ale i motywacja do dalszej pracy na rzecz budowania gościnnej instytucji z bogatą ofertą turystyczną. Niezmiennie zapraszamy turystki i turystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy do odkrywania Młynów i naszego regionu – mówi Monika Fifielska, zastępczyni dyrektora Młynów.

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej stanowią rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. To ogromne wyróżnienie dla Młynów, a docenienie na etapie regionalnym oznacza też szansę na zaistnienie w etapie ogólnopolskim. Oprócz trzech laureatów etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny, nominację w kategorii „turystyczne odkrycie roku” otrzymało Muzeum Handlu Wiślanego Flis w Grudziądzu, a nominacja na Najlepszy Produkt Turystyczny – Złoty Certyfikat POT trafiła do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Organizatorem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT jest Polska Organizacja Turystyczna. Koordynatorem etapu regionalnego jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

Podczas Regionalnego Zakończenia Sezonu Turystycznego 2023, które odbyło się dzisiaj w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku, Młyny wraz z Wyspą Młyńską zostały też uhonorowane tytułem Gwiazdy Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. Nagrodę w imieniu Miasta Bydgoszczy odebrał Leszek Woźniak, dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji, a w imieniu Młynów nagrodę odebrali Anna Czarnecka, kierowniczka Działu Komunikacji Młynów i Jakub Jodłowski, zastępca kierowniczki Działu Gościnności Młynów. Wyróżnienie to otrzymał również Zamek Krzyżacki w Radzyniu Chełmińskim.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.