Młyny zapraszają do Strefy Małego Projektanta – przed nami kreatywna sobota! 

fot. A.Pawska

W sobotę, 18 listopada, Młyny zapraszają do Strefy Małego Projektanta! Przez cały dzień w Spichrzu Mącznym będą się odbywały rodzinne atrakcje nawiązujące do tematyki projektowania i wzornictwa. Najmłodsi będą mogli nie tylko zaprojektować, ale też w całości stworzyć własną grę planszową, którą będą mogli zabrać do domu. Dobra i mądra zabawa gwarantowana!  

Nawiązując do hasła przewodniego Bydgoskich Dni Projektowych 2023, jakim była ciągłość, Młyny kontynuują działania pobudzające twórczą kreatywność dzieci. W najbliższą sobotę każde dziecko przy wsparciu opiekunów będzie mogło zamienić się w małego projektanta i stworzyć własną grę planszową! 

fot. A.Pawska

Warsztaty w Strefa Małego Projektanta to możliwość nauki logicznego myślenia, planowania, ale również okazja do kreatywnego spędzenia czasu z dzieckiem. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy przy tworzeniu, a następnie testowaniu gier przygotowanych przez najmłodszych. Spędźmy razem czas już w tę sobotę! Serdecznie zapraszamy! – mówi Marta Gutkowska, specjalistka ds. Programów edukacyjnych w Młynach. 

Podczas wydarzenia najmłodsi dowiedzą się, jak zacząć pracę nad pomysłem i projektem gry planszowej oraz jakie są etapy ich tworzenia.  Zajęcia będą okazją do ćwiczenia małej i dużej motoryki oraz rozwoju umiejętności manualnych. Wszystkie aktywności planowane są w taki sposób, aby pobudzać kreatywność i wzmacniać u dzieci poczucie sprawczości. 

fot. A.Pawska

Gry planszowe to dobra alternatywa dla wszelkich nowości elektronicznych, a ponadto sposób na wspólne spędzenie czasu z rodziną. Gry integrują, uczą planowania, rozwijają zdolność logicznego myślenia i co najważniejsze – pokazują, że aby wygrać, należy postępować fair. 

Na zajęcia będzie można przyjścia w dogodnym dla siebie czasie w godzinach wydarzenia. Każdy będzie miał szansę na przygotowanie własnej, spersonalizowanej gry planszowej. Warto zarezerwować sobie przynajmniej 45 minut, bo mniej więcej tyle potrzeba, aby stworzyć kompletną grę. Wszystkie stworzone planszówki dzieci będą mogły zabrać do domów, aby tam kontynuować rodzinną zabawę!  

Wizytę w Młynach warto dopełnić zwiedzaniem wystawy “Oczarowanie”, którą można odwiedzać bezpłatnie. To kuratorska ekspozycja Konrada Kulczyńskiego, która odnosi się do twórczości Wiesława Krysiaka, bydgoskiego artysty i projektanta szkła, który w swej twórczości wykorzystywał efekty świetlne i znał ich siłę oddziaływania na widzów. Wystawa stacjonarna jest uzupełniona pełnowymiarową wystawą cyfrową, która zawiera treści związane z tematyką wystawy oraz pracami artysty, które stanowią inspirację dla kuratora. Wystawę cyfrową można obejrzeć w serwisie dizjannawynos.pl. Partnerem wystawy jest KASPA, polski producent designerskich lamp.

fot. A.Pawska

Do Strefy Małego Projektanta Młyny zapraszają całe rodziny w sobotę, 18 listopada, w godz. 12.30-19.30.  Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami. Udział jest bezpłatny, nie trzeba się wcześniej zapisywać. Więcej informacji: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/strefa-malego-projektanta/  

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.