Budzenie maszyny, odkrywanie historii miasta i interaktywne pokazy multimedialne – Noc Muzeów 2023 w Młynach Rothera

Młyny Rothera po raz kolejny przyłączają się do obchodów Europejskiej Nocy Muzeów. W sobotę, 13 maja, w godz. 18-24, będzie można wziąć udziału w „Budzeniu maszyny”, podziwiać panoramę miasta z punktu widokowego oraz zwiedzić wystawę stałą „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” za 1 zł!

Noc Muzeów to świetna okazja zwiedzenia pierwszej wystawy stałej w Młynach – „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”. Na wystawie można poznać Bydgoszcz nierozerwalnie związaną z Brdą, Kanałem Bydgoskim i Wisłą. Ekspozycja pozwala cofnąć się do przeszłości i prześledzić ostatnie 170 lat rozwoju Bydgoszczy, by następnie przyjrzeć się wyzwaniu – jak uchronić wodne zasoby miasta przed kryzysem klimatycznym? Wstęp 1 zł, ostatnie wejście o godz. 23. Bilety dostępne online oraz w dniu wydarzenia w kasie (na godzinę przed wejściem).

Młyny to dobre miejsce na poznanie historii miasta, odkrycie multimedialnych instalacji czy spojrzenie na Bydgoszcz z punktu widokowego. Z okazji Nocy Muzeów przygotowaliśmy szereg multimedialnych atrakcji pełnych gry świateł, dźwięków i ruchu. Tego dnia będzie można zwiedzić też naszą flagową wystawę z biletem w promocyjnej cenie. Zapraszamy do Młynów! – mówi Anna Czarnecka, kierowniczka Działu Komunikacji Młynów.

Tego wieczoru warto wziąć udział także w szeregu atrakcji zapowiadających otwarcie wystawy „Młyn-Maszyna”. Podczas Nocy Muzeów będzie można wziąć udział w „Budzeniu maszyny”. Na gości czeka instalacja przesycona elektroniką, syntezatorami modularnymi i dźwiękami. To kompilacja, która będzie wkomponowana w architekturę Młynów Rothera. Za pomocą dźwięku zostanie ukazany sen i niewidzialna atmosfera panująca w Młynach w przeszłości. Dzięki różnorodnemu rozmieszeniu urządzeń, goście będą mogli doświadczyć metaforycznego snu i procesu budzenia maszyny. Młyn-Maszyna to interaktywna wystawa popularnonaukowa ze stanowiskami do samodzielnego eksperymentowania. Opowie ona o zjawiskach fizycznych i prawach fizyki, działaniu urządzeń pracujących w młynach i procesie produkcji – od ziarna do mąki. Otwarcie ekspozycji planowane jest jeszcze w tym roku. Udział w tych atrakcjach jest bezpłatny, na część obowiązują wejściówki dostępne do odbioru w punkcie info Młynów w dniu wydarzenia.

Podczas Nocy Muzeów dostępny będzie również punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta oraz Wyspę Młyńską po zmroku. Z punktu widokowego Młynów można zerknąć też na sąsiednie budynki, aby zaplanować dalsze punkty do odwiedzenia podczas Nocy Muzeów, warto sprawdzić, co przygotowały dla gości również inne instytucje kultury i muzea. Wstęp na punkt widokowy jest bezpłatny za okazaniem wejściówki, którą można odebrać w dniu wydarzenia w punkcie info Młynów.

Szczegółowy opis atrakcji, które przygotowały Młyny jest dostępny na stronie internetowej: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/europejska-noc-muzeow-w-mlynach-rothera/ Warto sprawdzić też pełen program Europejskiej Nocy Muzeów w Bydgoszczy: https://muzeum.bydgoszcz.pl/wydarzenia/europejska-noc-muzeow-2023/

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.