Nowe Miejsce zaprasza na ciekawe rozmowy w różnych językach

Konwersacje językowe w Młynach Rothera nie przypominają szkolnych lekcji, tylko towarzyskie spotkania! Przy wspólnym stole zasiadają mieszkanki i mieszkańcy Bydgoszczy – zarówno ci, którzy miasto znają od dawna, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają życie w Bydgoszczy. A wszystko po to, by praktykować języki, nawiązywać nowe znajomości i oswajać różnorodność. Młyński Rozmownik odbędzie się w czwartek, 8 czerwca w Nowym Miejscu w Młynach Rothera.   

W Młynach zbierane są zarówno te odległe, jak i całkiem współczesne opowieści o życiu w naszym mieście. Rozmowy dotyczą przeszłości, ale i teraźniejszości oraz łączą o sobie w mieście i przeżywaniu siebie w mieście z działaniami wspomagającymi integrowanie się bydgoszczanek i bydgoszczan.   

Młyński Rozmownik to spotkanie zarówno dla tych, którzy uczą się języków obcych, ale brakuje im przestrzeni, by używać ich na żywo, jak i tych, którzyniedawno przyjechali doBydgoszczy. Dzięki znajomości języka czujemy się wnowym miejscu pewniej ibezpieczniej.   

Dzięki znajomości języka możemy poczuć się swobodniej. Ten proces wymaga jednak czasu. Wierzymy, że dobrze jest oswajać się z nowymi dźwiękami, słowami, strukturami gramatycznymi w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. W końcu język służy nam jako narzędzie, dzięki któremu możemy spotkać się z drugim człowiekiem. “Rozmownik” czy właściwie “rozmownyk” (розмовник) zagościł już w naszym młyńskim słowniku, choć w zasadzie jest słowem pochodzącym z języka ukraińskiego i oznacza tyle, co ‘rozmówki’ – mówi Kamila Burchart, Specjalistka ds. programowych w Młynach 

To już dwunasta edycja tego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz Młynów. Podczas spotkania tworzone są stoliki, przy których uczestnicy rozmawiają w danym języku – angielskim, polskim, ukraińskim czy francuskim. Wszystko zależy od tego, kto dołączy do spotkania! Całe wydarzenie jest moderowane przez filologów, którzy w razie czego służą wsparciem… w znalezieniu wspólnego języka!   

Spotkanie jest organizowane w ramach projektuWywiad-rzeka: Archiwum bydgoskich historii. Młyny tworzą przestrzeń do dzielenia się historiami oraz łączą rozmawianie osobie wmieście iprzeżywaniu siebie wmieście zdziałaniami wspomagającymi integrowanie się bydgoszczan. Dzięki temu wraz z mieszkankami i mieszkańcami miasta współtworzą przestrzeń, wktórejmożna się spotykać, rozmawiać iwymieniać doświadczeniami, atakże ciekawie spędzić czas wmiędzynarodowym towarzystwie.  

Najbliższy Młyński Rozmownik odbędzie się w czwartek 8 czerwca, w godz. 18:30-20:00. Organizatorzy zapraszają do Nowego Miejsca w Młynach Rothera (wejście z tarasu przy fontannie od strony Wyspy Młyńskiej). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Mile widziani są zarówno dorośli, jak i młodzież. Więcej informacji tutaj. Znana jest też już data następnego Młyńskiego Rozmownika, który odbędzie się 22 czerwca.  

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.