Nowy projekt w Młynach Rothera – to Mikrogranty młodzieżowe!

Już w maju rozpocznie się nabór do „Mikrograntów młodzieżowych”, ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. To projekt skierowany do osób mieszkających lub uczących się w Bydgoszczy, a które są w wieku 14-26 lat.

Ta inicjatywa stanowi jedną z form uspołecznienia programu instytucji oraz pomaga tworzyć warunki do rozwoju pomysłów młodzieży. „Mikrogranty młodzieżowe” dotyczą wybranych obszarów tematycznych, dają możliwość realizacji działań w przestrzeniach Młynów oraz mają za cel wzmacniać grupy w działaniu.

W ramach programu można zrealizować pomysły o charakterze kulturalnym, naukowym, edukacyjnym, ekologicznym, społecznym, a Młyny Rothera je dofinansują.

Chcemy pobudzać kreatywność, nieszablonowe myślenie, wspierać rozwijanie poczucia sprawczości i różnorodnych umiejętności czy to z zakresu pracy w zespole, zarządzania projektami, zdobywania kompetencji liderskich. Pozyskiwanie przez młode osoby nowych zawodowych doświadczeń i aktywizowanie lokalnej społeczności – to nasz cel. – mówi Katarzyna Plucińska, Specjalistka ds. programowych, koordynatorka projektu

Aby wziąć udział w naborze należy wypełnić wniosek, dostępny na stronie Młynów. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 1000 zł. Otrzymane z dofinansowania środki można przeznaczyć na wydatki niezbędne do realizacji projektu. Nabór rusza już w maju.

Szczegółowe informacje na temat „Mikrograntów młodzieżowych” znajdują się TUTAJ!

7 maja, w godzinach 17.00-18.00 w Spichrzu Zbożowym, na II piętrze odbędzie się spotkanie z koordynatorkami projektu Katarzyną Plucińską i Martą Gutkowską, podczas którego zostaną przedstawione zasady składania wniosków.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.