Open Call dla twórców – Młyny stwarzają przestrzeń do wystawienia swoich prac

Autorka ilustracji: Amelia Grabowska

Trwa nabór w cyklu 5×5, który umożliwi eksponowane prac w kawiarni Nowe Miejsce. To szansa dla artystów wizualnych, którzy chcą dotrzeć ze swoją twórczością do nowych odbiorców. Prace można zgłaszać do 30 czerwca. 

W Młynach funkcjonuje kawiarnia Nowe Miejsce, która jest nietuzinkową przestrzenią. Można tu napić się kawy, wziąć udział w warsztatach, dyskusjach, obejrzeć wystawę, a także ją zorganizować! W tym roku Młyny zaprogramowały cykl wystaw 5×5 w przestrzeni kawiarni Nowe Miejsce. 5×5 to nazwa klucz – Młyny zapraszają do prezentacji pięciu prac przez pięć tygodni.

Nowy cykl Młynów to szansa dla tych, którzy działają w obszarze sztuki, projektowania czy innych twórczych aktywności. Każda z wystaw w ramach tej inicjatywy poprzedzona będzie naborem w formule Open Call. Obecnie przyjmowane są zgłoszenia na trzecią wystawę, nabór trwa do 30 czerwca. Wyniki zostaną opublikowane już 1 lipca, a sama ekspozycja wystawy w ramach cyklu 5×5 zaplanowana jest od 5 lipca do 9 sierpnia.

Poprzednie edycje Open Call cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, otrzymaliśmy łącznie blisko sto zgłoszeń.To niepowtarzalna okazja, aby podzielić się swoim portfolio, doświadczyć prezentacji publicznej, sprawdzić jak Twoje prace wyglądają w minimalistycznej przestrzeni, łączącej różne pokolenia i kultury. – mówi Zuzanna Shmidt, Specjalistka ds. programów edukacyjnych Młynów Rothera

Kawiarnia Nowe Miejsce to  przestrzeń do wszechstronnego rozwoju kreatywności, w tym inspiracji artystycznej, a także pokazania współczesnych twórców. Cykl wystaw czasowych dopełnia charakter tego miejsca. Młyny zachęcają do zgłaszania prac zarówno osoby tworzące profesjonalnie, jak i wszystkich zaangażowanych w działania twórcze hobbistycznie. Tematy, które mogą stanowić inspirację przy wyborze prac to: otwartość, wymiana, międzykulturowość, współpraca, kreatywność, energia, tożsamość, historia, czas, obszar, droga, człowiek.

Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/5×5-open-call-3-otwarty-nabor-na-miniwystawe-czasowa/

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.