Podsumowanie otwarcia wystawy „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”

To już! Spichrz Zbożowy w Młynach Rothera na dobre zatętnił życiem! W weekend 11-13 listopada nastąpiła premiera wystawy „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”, która przyciągnęła do Młynów Rothera tłumy, które odkrywały nową atrakcję turystyczną miasta i z zainteresowaniem uczestniczyły w atrakcjach towarzyszących otwarciu wystawy.

W ciągu tych trzech dni Młyny odwiedziło ponad 19 500 osób, a z zaproszenia do premierowego zwiedzania wystawy „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” skorzystało ponad 2700 osób.

– Cieszymy się, że w weekend otwarcia wystawy mogliśmy ugościć tyle osób w Młynach! To dla nas ogromna przyjemność widzieć tyle zadowolonych gości, wymieniać uśmiechy, rozmawiać o doświadczeniach i informować o kolejnych planach.  Mamy nadzieję, że wystawa „Węzły” dalej będzie przyciągać wszystkich tych, którzy są zaciekawieni Bydgoszczą i chcą ją poznać bliżej lub z innej perspektywy. My dołożymy wszelkich starań, aby wizyta w Młynach była udana. Zapraszamy! – mówi Marta Jastrzębska, główna specjalistka ds. gościnności w Młynach Rothera.

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy wizytę na wystawie postanowili odłożyć na później! Od wtorku, 15 listopada wystawa będzie na stałe dostępna dla zwiedzających przez sześć dni w tygodniu – od wtorku do czwartku w godz. 10-18, a od piątku do niedzieli w godz. 12-20. Bilety normalne w cenie 15 zł, a ulgowe w cenie 10 zł są do nabycia zarówno na stronie internetowej, jak i w punkcie informacji w Młynach. Zwiedzanie z przewodnikiem jest możliwe tylko po wcześniejszej rezerwacji. Szczegółowe informacje dot. wystawy i jej odwiedzania są dostępne na stronie: https://mlynyrothera.pl/wezly/

Wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” składa się z dwóch pięter. Na parterze zaprezentowano historię rozwoju Bydgoszczy oraz liczne wątki dotyczące powiązania miasta i rzeki.  Natomiast na pierwszym piętrze narracja została zbudowana wokół wody. Przypominając o tym, jak cennym zasobem naturalnym jest woda, twórcy wystawy poruszyli ważne kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem i ekologią.

 

Bohaterami wystawy są mieszkańcy i to oni też stali się jej współtwórcami. Łącznie to 268 osób, które zaangażowały się w ten projekt! Prace nad wystawą koordynował doświadczony zespół kuratorski, w składzie: dr Grzegorz Sołtysiak, historyk, publicysta, współautor audycji telewizyjnych, radiowych oraz wystaw muzealnych, Sebastian Tyrakowski, wicedyrektor Muzeum Emigracji w Gdyni, ekspert z zakresu inwestycji kulturalnych i Patrycja Jankowska, specjalistka ds. programowych w Młynach Rothera.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej, działanie 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.