Przed nami kolejny Młyński Rozmownik w kawiarni Nowe Miejsce!

fot. A.Pawska

Młyny to dobre miejsce na… rozmowę! Konwersacje językowe w Młynach Rothera nie przypominają szkolnych lekcji, tylko towarzyskie spotkania! Przy wspólnym stole zasiadają mieszkanki i mieszkańcy Bydgoszczy – zarówno ci, którzy miasto znają od dawna, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają życie w Bydgoszczy. A wszystko po to, by praktykować języki, nawiązywać nowe znajomości i oswajać różnorodność. Przed nami 21. edycja Młyńskiego Rozmownika, który tym razem odbędzie się w czwartek, 26 października, w Nowym Miejscu w Młynach Rothera.   

Młyński Rozmownik to spotkanie zarówno dla tych, którzy uczą się języków obcych, ale brakuje im przestrzeni, by używać ich na żywo, jak i tych, którzyniedawno przyjechali doBydgoszczy. Dzięki znajomości języka czujemy się wnowym miejscu pewniej ibezpieczniej.   

Jeśli chcecie poznać nowe osoby, porozmawiać w dowolnym języku i na dowolny temat, to wpadnijcie na Młyński Rozmownik. Czasami rozmawiamy w dużej grupie po angielsku, czasami w kilku mniejszych w różnych językach, to wszystko zależy od Was! Rozmownik nie ma z góry narzuconej formuły spotkania ani wymaganego poziomu znajomości językowej. Dodatkowo możecie przyjść w dowolnym momencie trwania naszego spotkania – mówi Jakub Łyczek, specjalista ds. programowych w Młynach. 

Podczas spotkania tworzone są stoliki, przy których uczestnicy rozmawiają w danym języku – angielskim, polskim, ukraińskim czy francuskim. Wszystko zależy od tego, kto dołączy do spotkania! Całe wydarzenie jest moderowane przez filologów, którzy w razie czego służą wsparciem… w znalezieniu wspólnego języka!   

Spotkanie jest organizowane w ramach projektuWywiad-rzeka: Archiwum bydgoskich historii. Młyny tworzą przestrzeń do dzielenia się historiami oraz łączą rozmawianie osobie wmieście iprzeżywaniu siebie wmieście zdziałaniami wspomagającymi integrowanie się bydgoszczan. Dzięki temu wraz z mieszkankami i mieszkańcami miasta współtworzą przestrzeń, wktórejmożna się spotykać, rozmawiać iwymieniać doświadczeniami, atakże ciekawie spędzić czas wmiędzynarodowym towarzystwie.  

Najbliższy Młyński Rozmownik odbędzie się w czwartek, 26 października, w godz. 18:30-20:00. Organizatorzy zapraszają do Nowego Miejsca w Młynach Rothera (wejście z tarasu Młynów, od strony Wyspy Młyńskiej). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Mile widziani są zarówno dorośli, jak i młodzież. Więcej informacji: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/mlynski-rozmownik-21/  

 

 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.