Przed nami kolejny weekend pełen wrażeń – Młyny zapraszają na wakacyjne atrakcje

fot. A. Hilbrecht

W wakacje warto odwiedzać Wyspę Młyńską i odkrywać atrakcje, które przygotowały Młyny. Młyny na lato to cykl różnorodnych wydarzeń dla bydgoszczanek i bydgoszczan oraz wszystkich gości miasta. Najbliższy weekend to czas relaksu, ćwiczenia uważności i odkrywania pozytywnego wpływu ruchu na nasze ciało i dobrostan psychiczny. W piątkowe popołudnie i sobotę warto ruszyć (w) miasto i dobrze spędzić czas w Młynach!

W najbliższy piątek, 30 czerwca, w Młynach będzie można spróbować wprowadzić się w błogi stan odprężenia i wsłuchać się w siebie. Podczas warsztatów body art Agata Bilska, dyplomowana instruktorka ćwiczeń, promotorka zdrowia publicznego i trenerka personalna, nauczy uczestników spokojnej pracy z ciałem oraz równomiernego oddychania. Body art to nowoczesny trening, który łączy jogę, pilates oraz taniec. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy.

Nadchodząca sobota natomiast będzie okazją do odkrywania technik capoeiry, czyli brazylijskiej sztuki walki łączącej w sobie rytmiczne kopnięcia, muzykę oraz taniec. Warsztaty poprowadzi Przemysław Frieske, instruktor capoeiry z bydgoskiej grupy Associacao de Capoeira Mestre Bimba. W zajęciach może wziąć udział każdy zainteresowany tą sztuką walki. Udział jest bezpłatny, wstęp wolny.

Przy okazji wizyty w Młynach warto zwiedzić także wystawę czasową „Dekapitacja ewolucji – Nowa ewolucja” Elvina Flamingo. To praca w formie laboratorium, potężnej maszyny, w której wszystko jest realne i prawdziwe. W samym środku tej ogromnej instalacji znajduje się jej serce — mała lodówka, a dokładniej jej zawartość — uśpione archeony, bakterie i grzyby. Istotą projektu jest stworzenie warunków do hipotetycznego wznowienia ewolucji tych autentycznych mikroorganizmów, które w ciągu znanej nam ewolucji, od 3 miliardów lat nie zmieniły znacząco swojej formy, co daje im szansę na przetrwanie. Wszystkie jedenaście zdolnych do życia mikroorganizmów biorących udział w projekcie zostało wybranych w procesie badań naukowych jako prebakterie zdolne do rozpoczęcia nowej ewolucji. Wszystkie są niezwykłe, wyjątkowe i ekstremalnie odporne.

Oprócz dodatkowych atrakcji letnich, w sezonie letnim dla zwiedzających jest dostępna wystawa stała „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”. Ponadto czynny jest także punkt widokowy oraz lokale gastronomiczne. Po warsztatach czy spotkaniach można odpocząć w kawiarni Nowe Miejsce, delektując się kawą z lokalnych palarni czy wybrać się dla ochłody na lody do Małego Domku. W wakacje zaprasza również klubopiekarnia Woda, która przygotowała niespodzianki zarówno jedzeniowe, jak i… muzyczne. To będzie prawdziwa uczta dla ciała i ducha!

Młyny na lato – ruszaj (w) miasto, to cykl wakacyjnych wydarzeń na tarasie Młynów. W piątkowe popołudnia i soboty na bydgoszczanki i bydgoszczan do końca wakacji czekają różnorodne wydarzenia i aktywności. Szczegółowe informacje o poszczególnych atrakcjach można znaleźć na stronie internetowej Młynów: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/ Ruszajcie (w) miasto!

 

Zdjęcia do pobrania:

Prosimy o podpisywanie autorów zdjęć.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.