Rozgość się! Dzień Sąsiadki i Sąsiada w Młynach 

fot. M. Ratuszny

Młyny po raz kolejny przyłączają się do obchodów Europejskiego Dnia Sąsiadki i Sąsiada! W sobotę, 20 maja zapraszają bydgoszczanki i bydgoszczan do wspólnego świętowania. Organizatorzy zaplanowali m.in. sąsiedzkie aktywności, strefę kreatywnej zabawy oraz warsztaty z projektowania latawców. 

Młyny już po raz kolejny integrują mieszkanki i mieszkańców miasta, organizując wydarzenie pełne różnorodnych atrakcji. 

Europejski Dzień Sąsiada to absolutnie wyjątkowa inicjatywa. To święto, podczas którego stwarzamy okazję do tego, aby sąsiadki i sąsiedzi mogli się poznać, polubić, wymienić doświadczeniami i pomysłami. Młyny to dobre miejsce na sąsiedzką integrację, dlatego warto razem z nami spędzić najbliższą sobotę – zaprasza Dagmara Gortych, główna specjalistka ds. programowych w Młynach. 

Podczas wydarzenia będzie można poznać bliższych i dalszych sąsiadów. Na sąsiedzkiej tablicy ogłoszeń każdy gość będzie mógł zostawić sąsiadkom i sąsiadom dobre słowo, znaleźć informacje o lokalnych twórcach, zostawić namiar na swoją firmę oraz dowiedzieć się, z której dzielnicy Bydgoszczy Młyny mają najwięcej gości.  

W ramach sąsiedzkich aktywności będzie można też udekorować torbę bawełnianą czy dowiedzieć się, jak przygotować zdrowy i smaczny lunchbox na piknik. Podczas pokazu z degustacjami uczestnicy przy wspólnym stole odkryją proste i smaczne dania, w menu m.in. sałatka tabbouleh, falafel domowej roboty, hummus z fasoli czy deserowy muffin z borówkami i płatkami owsianymi.  

Na parterze Młynów powstanie także sąsiedzka strefa zabawy! Nie zabraknie atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych sąsiadek oraz sąsiadów! Młyny w tym dniu stworzą prawdziwą… Planszówkownię, w której będzie można znaleć mnóstwo gier dla graczy w różnym wieku. Planszówkownia powstaje we współpracy z Zespołem Bydgoskiej Strefy Gier Bez Prądu, więc uczestnicy spotkań mogą liczyć na wsparcie i doping prawdziwych ekspertów od gier! W strefie kreatywnej dla rodzin będzie można zbudować szachulcową wieżę i wcielić się w miejskich budowniczych oraz sprawić, że… dobre słowa nabiorą wiatru w żagle! Na rodzinnych warsztatach plastycznych będzie można zaprojektować swój własny latawiec, a później przetestować go podczas spaceru na Wyspie Młyńskiej. 

fot. M. Ratuszny

W sobotę będzie można również wziąć udział w warsztatach kreatywnego pisania z Loesje Polska. Uczestnicy stworzą autorskie plakaty z hasłami nawiązującymi do tematów przewodnich wydarzenia, którymi są sąsiedzkość, relacje, wspólnota i dobre miejsce.  Spotkanie będzie znakomitą okazją do wspólnej zabawy słowami i do nawiązywania nowych relacji w twórczej atmosferze! W niedzielę natomiast odbędą się warsztaty redakcyjne, które zwieńczą sobotnią pracę kreatywną.  

Na uczestników wydarzenia czekać będzie także strefa relaksu pod chmurką na tarasie Młynów oraz mobilny punkt Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, w którym będzie można zgłosić sąsiedzki pomysł. 

 

Dzień Sąsiadki i Sąsiada odbędzie się w Młynach w sobotę, 20 maja. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny, na część wydarzeń obowiązują jednak zapisy. Więcej informacji oraz szczegółowy program dostępny jest tutaj: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/rozgosc-sie-dzien-sasiadki-i-sasiada-w-mlynach/  

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.