Rzeka (u)rzeka w Młynach Rothera! Czas na świętowanie urodzin wystawy „Węzły”

Wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” została otwarta dokładnie 11 listopada 2023 r., czas więc na świętowanie jej pierwszych urodzin! W sobotę, 11 listopada, Młyny zapraszają na pierwsze urodziny wystawy „Węzły”, które odbędą się pod hasłem “Rzeka (u)rzeka!”.

Urodziny wystawy to doskonała okazja do zgłębienia relacji między mieszkańcami a rzeką oraz odkrycia, jak ta współpraca kształtowała zarówno przeszłość, jak i wpływa na przyszłość naszego miasta. Na odwiedzające i odwiedzających czekają m.in. tematyczne oprowadzania po wystawie, różnorodne warsztaty, liczne atrakcje dla dzieci oraz klimatyczny koncert.

To właśnie rzeka jest bohaterką urodzin „Węzłów”, ale też główną przewodniczką po ekspozycji. Nie inaczej będzie w przypadku urodzinowych atrakcji!

Przez urodzinowe atrakcje poprowadzi nas rzeka, a my wraz z naszymi gośćmi i gościniami chcemy płynąć z jej nurtem! Zaplanowaliśmy szereg wartościowych warsztatów twórczo-edukacyjnych dla rodzin z dziećmi, dzięki którym najmłodsi będą mogli poznać naturalne ekosystemy rzeczne z bobrami w roli głównej, wziąć udział w warsztatach szkutniczych czy też posłuchać baśni i legend związanych z rzekami. W programie nie mogło zabraknąć także tematycznych spacerów po wystawie „Węzły” – mówi Anna Stempska, kierowniczka Działu Programowego w Młynach.

Wydarzenie ma bardzo bogaty i różnorodny program. Zaplanowane zostały nie tylko atrakcje rodzinne, ale też warsztaty i spotkania dedykowane dorosłym.

W programie nie brakuje atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! Zaplanowaliśmy m.in. wykład performatywny Moniki Tomaszewskiej, który będzie okazją do polemiki i rozważań nad kontekstem niszczenia rzek oraz warsztaty kulinarne o kuchni flisackiej i szyperskiej z Filipem Malinowskim. W tym dniu odbędzie się w Młynach także spotkanie autorskie z Maciejem Robertem, autorem książki „Rzeki, których nie ma”. Świętowaniu urodzin wystawy „Węzły” towarzyszyć będzie też wystawa fotograficzna „My river”, której autorką jest Maria Elena Bonet. Natomiast dzień zamkniemy koncertem DISAPPEAR Wojtka Kotwickiego – dodaje Anna Stempska.

Przez cały dzień w strefie wejścia Młynów od ul. Mennica na wszystkie osoby odwiedzające będzie czekała ogromna kolorowanka. Odwiedzające i odwiedzający wspólnie będą kolorować rzeczny krajobraz stworzony specjalnie na tę okazję przez ilustratorkę Magdalenę Wójcik. Natomiast w kawiarni Nowe Miejsce po okazaniu biletu wstępu na wystawę, każdy będzie mógł odebrać węzłowe ciasteczko.

Wydarzenie „Rzeka (u)rzeka! – urodziny wystawy Węzły” odbędzie się w Młynach w sobotę, w godz. 10-20. W ramach świętowania urodzin bilet wstępu na wystawę „Węzły” będzie dostępny w tym dniu za jedyne 5 zł. Wstęp na wszystkie atrakcje dodatkowe jest bezpłatny, jednak na część z nich obowiązują zapisy. Więcej informacji: https://mlynyrothera.pl/wydarzenie/rzeka-urzeka-urodziny-wystawy-wezly/

 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.