Spotkanie autorskie z Ewą Rynką wokół najnowszej książki „Zwyczaje towarzyskie polskich mieszkańców Bydgoszczy w II Rzeczypospolitej”

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w Młynach Rothera spotkanie autorskie!

Styczeń to dla bydgoszczan czas wyjątkowy, kiedy świętujemy powrót miasta do macierzy w 1920 roku. Z tej okazji zapraszamy na spotkanie z Ewą Rynką, autorką książki „Zwyczaje towarzyskie polskich mieszkańców Bydgoszczy w II Rzeczypospolitej”. Rozmowę poprowadzi dziennikarka Radia Złote Przeboje Beata Korzeniowska. Po spotkaniu w klimat dawnych lat wprowadzi nas bydgoski pianista Rafał Tworek; w ramach minikoncertu zabrzmi twórczość okresu dwudziestolecia międzywojennego w autorskich aranżacjach na fortepian solo. Wśród nich pojawią się między innymi: To ostatnia niedziela, Tango Milonga, Miłość ci wszystko wybaczy, Ach śpij kochanie, Na pierwszy znak, Już nie zapomnisz mnie.

Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książki i uzyskania dedykacji od Autorki.

Nad Brdą w Bydgoszczy, 1930 r.
Fot. w zasobach Archiwum Historii Mówionej – Pamięć Bydgoszczan, ze zbiorów Marii Janowskiej. źródło

Możliwość spotkania się z Państwem przy okazji rozmowy o życiu codziennym w mieście nad Brdą jest dla nas szczególnie ważna. Temat ten zgłębiamy w naszej pracy nad planowaną wystawą stałą o roboczej nazwie Węzły. Już teraz zapraszamy na jej otwarcie, które planujemy w 2. połowie 2022 roku.

__________________________________________


13 stycznia 2022 r., godz. 18.00

Młyny Rothera, ul. Mennica 10 (sala na 2. piętrze w Młynie)
Obowiązują zapisy pod nr tel.: 887 467 011 (w godz. 9.00-16.00)

Z uwagi na aktualne przepisy i w trosce o Państwa o zdrowie liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów. Podczas rozmowy telefonicznej zostaną Państwo zapytani o posiadanie certyfikatu potwierdzającego szczepienie, a w przypadku potwierdzenia – o okazanie go na miejscu spotkania. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o kontakt, abyśmy mogli poinformować o wolnym miejscu osoby oczekujące na liście rezerwowej. Bardzo prosimy o prawidłowe noszenie maseczek podczas całego spotkania.

______________________________________________

Ewa Rynka – miłośniczka historii Bydgoszczy, szczególnie okresu międzywojennego. Ukończyła regionalistykę europejską oraz zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochronę zabytków na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Rafał Tworek – pianista, kompozytor, aranżer, doktor sztuk muzycznych, twórca projektu Rafał Tworek Quintet i współtwórca zespołu Tango Cancion

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.