Studenckie projekty dopełnią zmiany na Wyspie Młyńskiej

Studenckie projekty dopełnią zmiany na Wyspie Młyńskiej

Miasto Bydgoszcz poinformowało niedawno o planowanych na Wyspie Młyńskiej pracach modernizacyjnych (więcej informacji tutaj). Pojawi się więcej zieleni i iluminacje historycznych budynków, a dzięki współpracy Młynów ze studentami UKW i PBŚ – dwa obiekty małej architektury nawiązujące do naszej nazwy.

Praca Bartosza Świątkowskiego – studenta Wzornictwa PBŚ

W ramach współpracy pomiędzy Wydziałem Nauk o Polityce i Administracji UKW, Katedrą Wzornictwa UTP (obecnie Politechnika Bydgoska) oraz  Parkiem Kultury podjęto wspólne działania na rzecz miasta. Studenci UKW, pod kierunkiem naukowców, przeprowadzili badania dotyczące zagospodarowania przestrzeni miejskiej Wyspy Młyńskiej. Następnie studenci Wzornictwa PBŚ zaprojektowali  różne rozwiązania odpowiadające na potrzeby wykazane w wynikach badań.

Zachęcamy do obejrzenia rezultatów projektu „Wszystkie drogi prowadzą na Wyspę” na stronie wszystkiedrogi.mlynyrothera.pl! Oprócz projektów znajduje się tu również raport z badań i podsumowanie najważniejszych wniosków.

Dzięki współpracy z Miastem Bydgoszcz udało się zdobyć środki na realizację dwóch zwycięskich pomysłów, które są teraz w fazie prototypowania i przystosowywania do produkcji. Prace Gabrieli Skrobackiej i Bartosza Świątkowskiego, studentów Wzornictwa PBŚ, już w sezonie letnim pojawią się na Wyspie Młyńskiej. Przed Młynami Rothera stanie napis, przy którym będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie, będący jednocześnie torem przeszkód do zabawy dla najmłodszych. Małą architekturę uzupełnią też nowe ławeczki nawiązujące do nazwy budynku.

Praca Gabrieli Skrobackiej – studentki Wzornictwa PBŚ

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.