Świętuj z Młynami 677. urodziny Bydgoszczy!  

W środę, 19 kwietnia, przypada 677. rocznica nadania Bydgoszczy praw miejskich. Z tej okazji Młyny zapraszają do urodzinowego odkrywania historii naszego miasta. Instytucja przygotowała liczne niespodzianki, które czekają na bydgoszczanki i bydgoszczan zarówno w środę, 19 kwietnia, jak i w weekend, 22-23 kwietnia. 

Najlepszym sposobem na poznanie Bydgoszczy jest odkrywanie meandrów jej historii na wystawie “Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” . Jak mieszkańcy naszego miasta świętowali ponad 150 lat temu? Gdzie się spotykali? Co tańczyli? Jak smakowały szneki z glancem? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znaleźć można na wystawie w Młynach!  

 Młyny to dobre miejsce na spotkanie z miastem i jego historią, zwłaszcza przy okazji tak ważnej rocznicy! Zapraszamy do poznawania historycznych ciekawostek o Bydgoszczy, osobistych opowieści mieszkańców miasta i odkrywaniu licznych materiałów multimedialnych. Wystawa „Węzły” zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym bydgoszczankom i bydgoszczanom przybliża losy naszego miasta nad rzeką – mówi Anna Stempska, kierowniczka Działu Programowego w Młynach.  

Zarówno w same urodziny – 19 kwietnia, jak i podczas weekendu – 22-23 kwietnia, w wybranych godzinach wystawę będzie można zwiedzić z przewodnikiem w ramach wejścia na bilet indywidualny. Ponadto seria gadżetów z motywem „Węzłów” w tych dniach będzie dostępna w specjalnych urodzinowych cenach! 

W środę, 19 kwietnia, wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad będzie czynna od godz. 10:00 do 18:00. O godz. 11:00 i 17:00 będzie można zwiedzić wystawę z przewodnikiem (w cenie biletu indywidualnego normalnego lub ulgowego). Czas zwiedzania to 60 minut, liczba miejsc jest ograniczona. Natomiast w weekend, 22-23 kwietnia, wystawa będzie czynna od godz. 12:00 do 20:00. Ci, którzy wybiorą zwiedzanie o godz. 12:30, 14:00, 15:30, 17:00 i 18:30 dodatkowo będą mogli skorzystać z oprowadzania przez przewodnika.  

To jeszcze nie koniec urodzinowych niespodzianek… Przy okazji urodzin Bydgoszczy warto odwiedzić Młyny i przekonać się, jakie jeszcze niespodzianki zespół instytucji przygotował dla mieszkanek i mieszkańców miasta. Szczegóły dotyczące wydarzenia i bilety na zwiedzanie wystawy dostępne są tutaj 

 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.