To już! Kawiarnia w Nowym Miejscu w Młynach od dzisiaj zaprasza Gości 

Kawa zbożowa orkiszowa, ziołowe napary czy słodkości od lokalnych cukierników czekają już w Nowym Miejscu w Młynach Rothera! Od dzisiaj część kawiarniana Nowego Miejsca jest już otwarta i będzie dostępna dla gości przez sześć dni w tygodniu.   

Nowe Miejsce to przestrzeń otwarta na międzypokoleniowe i międzykulturowe działania twórcze, rozmowy i opowieści. To tutaj rozwijają się inicjatywy wspierające budowanie zaangażowania obywatelskiego i integrację lokalnych społeczności: przy kawie i poprzez sztukę, przy grach planszowych, muzyce, kuchni… Spotykają się tu mieszkańcy i mieszkanki Bydgoszczy, ale również osoby, kolektywy i organizacje, które działają na rzecz szeroko pojętej tolerancji, równouprawnienia i praw mniejszości. W Nowym Miejscu zawiązują się nowe współprace oraz rozwijają się nowe inicjatywy. Właśnie tutaj spotykają się nowi ludzie, kultury i języki. 

Kawiarnia jest dopełnieniem i przedłużeniem Nowego Miejsca z jego międzykulturowym i międzypokoleniowym programem. W samym centrum Bydgoszczy można wybrać się w niezwykłe podróże pełne smaków – do szczęśliwych chwil dzieciństwa, do wspomnień związanych z rodzinnym domem czy do państw na drugim końcu świata. 

Nowe Miejsce to dobry punkt na mapie Bydgoszczy, aby rozpocząć swoją przygodę z miastem. Zapraszamy do poznania lokalnych smaków, do nawiązania nowych znajomości przy filiżance kawy i herbaty, ale też do udziału w wydarzeniach i współtworzenia nowych inicjatyw. Miło będzie nam gościć wszystkich tych, którzy chcą bliżej poznać miasto, Młyny i nowych znajomych mówi Marta Jastrzębska, główna specjalistka ds. obsługi w Młynach. 

Od lutego Młyny Rothera regularnie organizują w Nowym Miejscu warsztaty, dyskusje czy kameralne koncerty. A teraz zapraszają również na kawę czy herbatę w połączeniu ze słodkościami wytwarzanymi przez cukierników z Bydgoszczy i okolic. W lokalu dostępne są kawy z lokalnych palarni i różnorodne herbaty. W przytulnym wnętrzu Nowego Miejsca w Spichrzu Zbożowym można się napić także kawy… zbożowej! W wariancie orkiszowym od lokalnego producenta.  

Nowe Miejsce zlokalizowane jest na parterze w Spichrzu Zbożowym Młynów Rothera (wejście z tarasu od strony Wyspy Młyńskiej). W Nowym Miejscu znajdują się: sala warsztatowo-szkoleniowa, kącik dziecięcy, część kawiarniana i pracownia kulinarna. Przestrzeń dostępna jest także na wynajem. Kawiarnia będzie czynna od wtorku do niedzieli w godz. 12-20.  

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.