UKW, UTP i Młyny Rothera będą współpracować na rzecz miasta

zdjęcie dekoracyjne

Dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW, Kierownik Katedry Wzornictwa UTP oraz Dyrektor Parku Kultury podpisali 12 marca, podczas spotkania online, listy intencyjne oficjalnie potwierdzające wolę współpracy.

Pierwszą wspólną inicjatywę podmioty podjęły już w zeszłym roku – studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przeprowadzili badania, sprawdzając preferencje użytkowników dotyczące przestrzeni wokół Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej. Młodzi projektanci
z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego na ich podstawie opracowali koncepcje zagospodarowania tych terenów, uwzględniając także założenia i potrzeby przedstawione przez Park Kultury. W efekcie powstało kilkanaście interesujących projektów małej architektury, wpisujących się w potrzeby różnych grup użytkowników, np. rowerzystów, spacerowiczów, rodzin z dziećmi, turystów, ale także – owadów czy ptaków.

Kolejnym krokiem naszej współpracy będzie zaprezentowanie efektów działań studentów mieszkańcom miasta. Chcielibyśmy podkreślić siłę tego kolektywu, jaką jest połączenie we wspólnej sprawie umiejętności z różnych dziedzin. Każdy z partnerów wnosi coś od
siebie – Park Kultury inspiracje programowe, UKW prowadzenie badań i analizę wyników,
a UTP – wykorzystanie tych zasobów do twórczej pracy projektowej.

Napawa nas optymizmem wizja wymiany zasobów i kompetencji, która pokazuje, że potrzebujemy siebie nawzajem dla efektywnego działania na rzecz miasta. Integracja naszych środowisk pozwoli też w przyszłości zabierać wspólnie głos w sprawach dotyczących miejskiej przestrzeni.

O formie prezentacji projektów studenckich będziemy informować wkrótce.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.