Wakacje w Młynach Rothera – sprawdź atrakcje!

Fot. Aneta Pawska

Szukasz pomysłu na spędzenie lata w mieście? W Młynach Rothera na pewno znajdziesz coś dla siebie. Instytucja przygotowała rozbudowany program różnorodnych aktywności dla odbiorców w każdym wieku. Na najmłodszych czekają warsztaty popularnonaukowe, na starszych spotkania z autorami książek i nie tylko. Sprawdź pełen program letnich propozycji z Młynów. 

Najbliższe dni w Młynach Rothera zapowiadają się aktywnie. “Mój pierwszy pojazd z napędem” to propozycja warsztatów dla dzieci w wieku 10-13 lat. Podczas spotkania uczestnicy budując własny prototyp pojazdu z napędem, będą eksplorować znaczenie różnorodnych zagadnień z dziedziny fizyki. Warsztaty odbywają się w czwartek, 11 lipca, w godzinach 10.00-11.30. Koszt udziału wynosi 20 zł.

Na piątek, 12 lipca zaplanowano spotkanie literackie wokół książki “Korowód” Jakuba Małeckiego, laureata Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, nominowanego m.in. do Nagrody Literackiej Nike. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 17.00, udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy.  

Znacie Kurzola? To postać z komiksów Bogusia Janiszewskiego, z którym spotkamy się w sobotę, 13 lipca. Podczas wydarzenia wybierzemy się w podróż do wnętrza organizmu. Dowiemy się, jak funkcjonuje ludzki organizm, czym są hormony, ile metrów ma ludzkie jelito, do czego przydają się emocje i ile w końcu mamy tych mózgów. Wydarzenie odbywa się w godzinach 13.00-14.00, dedykowane jest dla dzieci w różnym wieku. Koszt udziału wynosi 20 zł.  

W niedzielę, 14 lipca młodych przedsiębiorców zapraszamy na warsztaty “Pieniądze nie rosną na drzewach” podczas, których wcielimy się w role ekonomistów, działając na wolnym rynku będziemy podejmować decyzje biznesowe, kupować, sprzedawać, negocjować – wszystko w interakcji z pozostałymi uczestnikami. Warsztaty odbywają się w godzinach 13.00-14.00, dedykowane są dla dzieci od 10 roku życia. Koszt udziału wynosi 20 zł.  

Podczas wakacji na gości Młynów, w wybranych terminach będzie czekać Strefa Chilloutu oraz Strefa Retro Gier, gdzie zregenerujecie siły, na komfortowych hamakach i pufach. Czas umilą różnorodne wydania magazynu Pismo, a miłośnicy gier wideo będą mogli zagrać na konsolach Play Station czy Atari. W lipcu strefy dostępne są: 10 i 11 lipca, w godz. 14.00-18.00 oraz 20 i 27 lipca, w godz. 17.00-20.00. 

W stałej ofercie Młynów dostępne są dwie wystawy: “Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” oraz “Młyn-Maszyna”. W wakacje wystawę “Węzły” można zwiedzić z przewodnikiem w cenie biletu. Promocja obowiązuje w każdy wtorek i czwartek o godzinie 16.30 oraz w niedziele o godzinie 15.00. 

To tylko niektóre z wakacyjnych propozycji, jakie Młyny przygotowały na lato. Pełen harmonogram dostępny jest w kalendarzu wydarzeń. KLIK! 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.