Wspólnie o kulturze – rozmowy bydgoszczan i bydgoszczanek w formule Open Space 

W sobotę, 28 października, w Młynach Rothera odbędzie się spotkanie dla bydgoszczanek i bydgoszczan, które będzie okazją do tego, aby wspólnie i otwarcie porozmawiać o bydgoskiej kulturze. Młyny zapraszają osoby zaangażowane w życie miasta, korzystające z oferty kulturalnej, a także tworzące tę ofertę. Pretekstem do spotkania jest start Bydgoszczy w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.  

Wydarzenie będzie okazją do poznania się i porozmawiania z innymi ludźmi, którzy myślą o kulturze w Bydgoszczy i o Bydgoszczy w kulturze podobnie oraz – z dużym prawdopodobieństwem – także z tymi, którzy myślą o tej kwestii zupełnie inaczej. Podczas spotkania każda osoba będzie mogła zaproponować ważny dla niej temat do dyskusji. Będzie to przestrzeń na podzielenie się poglądami, omówienie potrzeb, które kultura zaspokaja, analizowanie oczekiwań oraz marzeń. Wydarzenie będzie także okazją do zastanowienia się, co działa dobrze, a co mogłoby lepiej. Uczestniczki i uczestnicy będą mogli się podzielić refleksjami z dotychczasowego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i ich organizowania. 

Spotkanie będzie moderowane przez ekspertów z Fundacji DO, zajmującej się wspieraniem w prowadzeniu wartościowych rozmów. Wprowadzą oni uczestniczki i uczestników w metodę Open Space, która pozwala dobrze wykorzystać zarówno czas, jak i potencjał każdej osoby, która weźmie udział w spotkaniu.   

Open Space (czyli Otwarta Przestrzeń) to metoda organizacji spotkań bazująca na samoorganizacji grupy ludzi, którzy chcą zająć się ważnym dla nich tematem. To przestrzeń spotkania otwarta na wszystko co ważne i istotne dla jego uczestników – to oni sami zgłaszają propozycje tematów do rozmów, samodzielnie tworzą agendę spotkania, a następnie wybierają dyskusje, w których chcą wziąć udział, już w mniejszych grupach. Dobrowolny udział, możliwość zaproponowania dowolnego tematu oraz swobodny wybór dyskusji to jedne z głównych zalet pracy tą metodą.  

Pretekstem do spotkania jest start Bydgoszczy w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Spostrzeżenia ze spotkania będą notowane, a później zostaną opracowane i opublikowane przez Młyny Rothera. Młyny Rothera opracowały aplikację, a w niej – program roku obchodów, który dotyka wielu ważnych dla naszego miasta spraw. Więcej o zaproponowanych pomysłach można przeczytać na stronie: https://bydgoszcz2029.com/  

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 28 października, w godz. 11-18, w Młynach. Na wydarzeniu dostępny będzie tłumacz Polskiego Języka Migowego. „Wspólnie o kulturze” uczestniczki i uczestnicy będą rozmawiać w przestrzeni, która nie ma ograniczeń architektonicznych. Organizatorzy zadbają również o komfort opiekunów dzieci. W sąsiedniej sali, od godziny 11:00 do 18:00, dostępna będzie strefa dla najmłodszych, w której zajęcia poprowadzą doświadczeni animatorzy. Obowiązują zapisy, więcej informacji: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/wspolnie-o-kulturze/ 
 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.