Zobacz i usłysz kulturę – Młyny Rothera otrzymały grant PFRON!

Projekt „Młyny – zobacz i usłysz kulturę” otrzymał dotację w wysokości blisko 70 tys. zł, dzięki której przestrzeń instytucji będzie jeszcze bardziej dostępna dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Budynek Młynów Rothera zachęca do odwiedzin zarówno swoją infrastrukturą, jak i nieustannie rozbudowywaną ofertą kulturalną oraz edukacyjną. Przestrzeń jest aranżowana w taki sposób, aby być możliwie najbardziej dostępną dla osób z trudnościami w poruszaniu się, rodziców i opiekunów z małymi dziećmi oraz seniorów. Jednak na tym Młyny nie poprzestają! W lipcu instytucja otrzymała grant w ramach programu “Kultura bez barier” przyznawany przez PFRON. Dofinansowanie w najbliższym czasie pozwoli wdrożyć rozwiązania, dzięki którym odrestaurowany obiekt na Wyspie Młyńskiej stanie się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem do twórczego spędzania czasu. Rozwijanie oferty kulturalno-edukacyjnej wiąże się z tym, że aktywności oferowane przez Młyny, takie jak warsztaty dla dzieci i młodzieży, stała wystawa narracyjna czy spektakle będą dostępne także dla osób z niepełnosprawnościami w obszarze widzenia i słyszenia.

fot. A. Materek / Materiały prasowe Młynów

– Zależy nam na tym, aby Młyny były dostępne dla wszystkich. To miejsce, które współtworzymy dla mieszkańców i turystów, wsłuchując się w ich potrzeby i odpowiadając na nie najlepiej jak umiemy. Jesteśmy w procesie budowania instytucji, który obejmuje też aranżowanie przestrzeni i projektowanie programu działań. Cieszymy się, że udało nam się otrzymać grant, dzięki któremu będziemy mogli dodatkowo wdrażać rozwiązania, które sprawią, że Młyny i ich oferta będą dopasowane także do potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami w obszarze widzenia, słyszenia i poruszania się – mówi Anna Stempska, Kierowniczka Działu Programowego Młynów.

W ramach dofinansowania w instytucji zostaną wypracowane i wdrożone rozwiązania z zakresu obsługi osób ze specjalnymi potrzebami, m.in. audiodeskrypcje, karty komunikacji, mapy tyflograficzne czy znaczniki głosowe. Ponadto środki pozwolą na organizację wydarzeń i  spektakli z udziałem tłumacza języka migowego. Grant częściowo zostanie przeznaczony również na dodatkowe szkolenia poszerzające kompetencje Zespołu Młynów w zakresie obsługi osób ze specjalnymi potrzebami.

Działania w ramach projektu „Młyny – zobacz i usłysz kulturę” będą realizowane dzięki dotacji, która została przyznana instytucji przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z programu “Kultura bez barier”. Całkowita wysokość grantu to 69 650 zł. Projekt będzie realizowany od lipca 2022 r. do czerwca 2023 r.

fot. A. Materek / Materiały prasowe Młynów
Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.