Skip to main content
Pobieranie

« Wszystkie Wydarzenia

  • ARCHIWUM

Gwarowy plakat w technice kolografii – warsztaty plastyczne dla dzieci

4 marca | 12:00 - 15:00

Bezpłatne

Gzuby, zamiast się drykować chodźcie na warsztaty!

Razem z Fundacją Tu Kultura zapraszamy na warsztaty, których motywem przewodnim będzie gwara bydgoska! Każdy region może pochwalić się unikalnymi słowami, których przybysze z innej części Polski mogą zwyczajnie nie zrozumieć. Język, którym się posługujemy, ma cechy lokalnej unikatowości, a to warto wyeksponować!

Podczas spotkania ujawnimy sekrety rzadkiej techniki graficznej – kolografii. Na chwilę zamienimy się w pracowników drukarni i wspólnie, przy użyciu rozmaitych materiałów, przygotujemy plakaty. Każdy uczestnik łącząc ze sobą materiały o różnych fakturach, stworzy swój autorski kolaż. Następnie trochę ubrudzimy sobie ręce, pokrywając kolaż farbą drukarską i odbijemy wzór na papierze.  W ten sposób powstaną prawdziwe dzieła sztuki!

Wybrane plakaty zostaną zaprezentowane podczas wystawy, której wernisaż odbędzie się w kwietniu. Dlatego też prosimy o pozostawienie prac w Młynach, abyśmy mogli zorganizować wystawę w ramach projektu: “A może by tak gwarą?”.

Zajęcia poprowadzi Jolanta Kotlarek-Młyńska – nauczycielka, instruktorka plastyki, arteterapeutka, malarka, ikonopisarka, na co dzień związana z Fundacją Tu Kultura.

Kiedy? 04.03.2023 r., godz. 12:00-15:00

Gdzie? Młyny Rothera, Spichrz Mączny, parter

Dla kogo? dla dzieci od 10 do 15 roku życia (wejściówka dla dziecka jest jednocześnie wejściówką dla opiekuna)

Cena: bezpłatnie

Zapisy? Kliknij tutaj!

Liczba miejsc jest ograniczona.

Regulamin warsztatów dostępny jest tutaj!

Szczegóły

Data:
4 marca
Czas:
12:00 - 15:00
Cena
Bezpłatne
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Młyny Rothera
Młyny Rothera, ul. Mennica 10
Bydgoszcz, 85-112 Poland
Przejdź do strony Młynów