Pobieranie

« Wszystkie Wydarzenia

  • ARCHIWUM

Miejskie Lato: Miasto nad rzeką – dzień II

3 lipca | 12:00 - 18:00

Zapraszamy na drugi dzień atrakcji w ramach wydarzenia “Miasto nad rzeką”. W programie zajęcia sensoryczne, warsztaty muzyczne i różnorodne animacje, które sprawią, że pierwsza niedziela wakacji będzie wyjątkowa!

niedziela, 3 lipca 2022, 12.00 – 18.00

godz. 12.00-14.00 – Czytam świat
#CzyTamŚwiat, czyli sensoryczne spotkanie z książkami dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat oraz ich rodzin, podczas którego poznamy najlepsze książki dla najmłodszych nawiązujące do tematyki wydarzenia, m.in.: “Zakątki, czyli kto tu mieszka?” Michaliny Rolnik, “Moja pierwsza książka o domach zwierząt” Eric Carle’a czy ”Miastonauci” Tytusa Brzozowskiego. Na  podstawie tych książek podejmiemy artystyczne aktywności, które odwoływać się będą do wszystkich zmysłów i założeń terapii integracji sensorycznej. Uczestnicy będą, m.in. dekorować duże kartonowe szablony budynków, używając do tego materiałów, które będą mogli nie tylko zobaczyć i dotknąć, ale też powąchać, usłyszeć, posmakować… Na zajęciach pojawią się warzywa, sypkie materiały spożywcze i masy sensoryczne. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

godz. 14.00-15.30 – Melodia płynie
Koncert i zabawa muzyczna. Wystąpi trio w składzie: Ada Rychwalska – śpiew, prowadzenie; Marcin Bączkowski – gitara; Daniel Pradella – pianino. Artyści wykonają utwory o tematyce związanej z wodą, m.in. “Moon River”, “Pół kroku stąd”, “Hej żeglujeże żeglarzu”, “Wade in a water”. Każdy utwór będzie przeplatany wspólna zabawą rytmiczną lub melodyczną. Cały występ ma charakter interaktywny  i międzypokoleniowy, dla dorosłych pojawi się kilka utworów śpiewanych i jeden instrumentalny,  przygotowanych specjalnie z myślą o nich

godz. 15.30 -18.00 – Taras zabaw
W tym czasie zabawy przebiegać będą w trzech równoległych blokach:

  1. animacje
    Zabawy nawiązujące do wody, rzek i budynków. W programie m.in. „budowle” z baniek mydlanych, tematyczne zabawy ruchowe, malowanie twarzy i wiele, wiele więcej.
  2. Zmaluj miasto… nad rzeką
    Rodzinna aktywność plastyczna polegająca na malowaniu temperowymi farbami (wyłożonymi na papierowych talerzykach) i pędzlami, na dużych, płaskich, arkuszach kartonowych (np. rozmiaru A1) miasta marzeń, ukazującego to, czego współcześnie potrzebujemy nad rzekami.
  3.  TEKTURA i archiTEKTURA
    Budowanie miasta na arkuszach szarego papieru i  kolorowych tektur oraz sznurków oraz papierowych torebek.

Dla kogo?
Dla wszystkich!

Cena
bezpłatnie

Zapisy:
Wstęp wolny na większość atrakcji.
Zapisy obowiązują wyłącznie na spotkanie “CZYTAM ŚWIAT”. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail: warsztaty@mlynyrothera.pl lub osobiście, w Zaczynie. W spotkaniu “CZYTAM ŚWIAT” może uczestniczyć max. 30 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.  Prosimy podać: imię, nazwisko i telefon kontaktowy. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o informację.

Prowadzenie: 
Fundacja 12 Kamienica

REGULAMIN

Szczegóły

Data:
3 lipca
Czas:
12:00 - 18:00
Wydarzenie Kategoria: