Pobieranie

« Wszystkie Wydarzenia

  • ARCHIWUM

Miejskie Lato: Miasto nad rzeką – dzień I

2 lipca | 12:00 - 18:00

Zapraszamy na pierwszy dzień atrakcji w ramach wydarzenia “Miasto nad rzeką”, dzięki któremu zrozumiemy, jak na styl budowy wpływa ulokowanie miasta nad rzeką oraz jak powstają miasta czy osiedla. Przed nami czytanie połączone z innymi aktywnościami, dzięki którym dowiemy się, że ważne miasta Polski, Europy i świata położone są nad rzekami oraz różnią się w zależności od miejsca na globie i czasu powstania. Zbudujemy wielkie miasto z wielkoformatowych drewnianych klocków, kartonów czy bibuł. 

sobota, 2 lipca 2022, 12.00 – 18.00


godz. 12.00-14.00 – Czytanie i działanie
Spotkanie z książkami o miastach i rzekach oraz miastach nad rzekami. Warsztat dla dzieci (4-12 lat) i dorosłych. Podczas wydarzenia poznamy najlepsze książki dla dzieci o architekturze i budowlach wokół nich, będziemy wytyczać brzeg rzeki, budować wielkoformatowe miasto, a także dowiemy się o zasadach budowania i powstawania miast oraz osiedli. Podczas spotkania zaprezentowanych zostanie kilka książek tematycznych, a jedna z nich będzie czytana. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

godz. 14.00-15.30 – Zbudujmy dźwięki, niech płyną
Zabawa muzyczna, podczas której uczestnicy zabawią się dźwiękami śpiewanymi i granymi, a także stworzą, z pomocą prowadzącej, własne dźwięki i melodie, które popłyną… z wodnym nurtem przez Bydgoszcz i z wiatrem nad Bydgoszczą.

godz. 15.30-17.00 – Nad rzekami – gra rodzinna na tarasie Młynów
Zabawa rodzinna o charakterze podchodów (quizu z poszukiwaniem ukrytych zagadek), sprawdzająca wiedzę z zakresu architektury oraz zabudowy naszego miasta. Na uczestników gry czekać będą punkty z zadaniami.

godz. 15.30 do 18.00animacje dla dzieci
Zabawy nawiązujące do wody, rzek i budynków. W pogramie m.in. „budowle” z baniek mydlanych, tematyczne zabawy ruchowe, malowanie twarzy i wiele, wiele więcej.

godz. 17.00 -18.00 – podsumowanie rodzinnej gry


Dla kogo?
Dla wszystkich!

Cena
bezpłatnie

Zapisy:
Wstęp wolny na większość atrakcji.
Zapisy obowiązują wyłącznie na spotkanie “Czytanie i działanie”. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail: warsztaty@mlynyrothera.pl lub osobiście, w Zaczynie. W spotkaniu “Czytanie i działanie” może uczestniczyć max. 30 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.  Prosimy podać: imię, nazwisko i telefon kontaktowy. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o informację.

Prowadzenie: 
Fundacja 12 Kamienica

REGULAMIN

Szczegóły

Data:
2 lipca
Czas:
12:00 - 18:00
Wydarzenie Kategoria: