Skip to main content
Pobieranie

« Wszystkie Wydarzenia

Oko na Wyspę, 2022 – instalacja artystyczna

12 stycznia | 10:00 - 31 marca | 18:00

Bezpłatne

fot. M. Hordowicz

Co to za lśniąca kula przy holu głównym Młynów? – pytacie

Odpowiadamy – Oko na Wyspę, 2022!

To instalacja artystyczna z rozmieszczonymi dookoła wizjerami, przez które można zaglądać i odkryć tajemnicę, co jest wewnątrz.

A w środku?

Futurystyczne miasto, nad którym unoszą się fragmenty skał. Na jednej z nich dryfuje w powietrzu Wyspa Młyńska z Młynami Rothera. Odkryjcie ją sami, pytajcie, zaspokajajcie swoją ciekawość…

Gdzie? Instalacja umieszczona jest w holu głównym Młynów Rothera (wejście od strony ul. Mennica).

Dla kogo? Dla wszystkich

Kiedy? Od 12 do 31 marca w godzinach otwarcia instytucji (poniedziałek-czwartek 10.00-18.00, piątek-niedziela 12.00-20.00).

Cena? Bezpłatnie

Autorami nieziemskiej instalacji są:

Marta Filipiak – artystka, producentka, reżyserka, scenografka filmowa, a także prezes Fundacji Czarny Karzeł. Pomysłodawczyni i główna organizatorka Festiwalu OKO NIGDY NIE ŚPI. Reżyserka kina niezależnego związana z Bydgoszczą.

Łukasz Owczarzak – fotograf, operator i montażysta, projektuje plakaty, wnętrza, tworzy scenariusze, prowadzi warsztaty fotograficzno-filmowe dla dzieci. Członek grupy „Czarny Karzeł” oraz Fundacji Czarny Karzeł.

Wykonawca:

Blackfish Studio – firma technologiczna wywodząca się z Bydgoszczy. Od wielu lat działa w branży filmowej i reklamowej, dostarczając rozwiązania z zakresu robotyki i automatyki do budowy precyzyjnych urządzeń filmowych, a także ruchomych scenografii. W swoim portfolio wyróżnia się projektami zrealizowanymi na potrzeby promocji filmów Netflix, takich jak Armia Umarłych czy Nie patrz w górę.

Szczegóły

Początek:
12 stycznia | 10:00
Koniec:
31 marca | 18:00
Cena
Bezpłatne
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Młyny Rothera
Młyny Rothera, ul. Mennica 10
Bydgoszcz, 85-112 Poland
Przejdź do strony Młynów