Pobieranie

« Wszystkie Wydarzenia

  • ARCHIWUM

Ster na Bydgoszcz – spacery z przewodnikiem wokół “Węzłów”

25 czerwca | 09:00 - 13:00

Bezpłatne

W ramach Steru na Bydgoszcz zapraszamy na wyjątkowe spacery z przewodnikami! Opowiemy o wątkach, które już we wrześniu zobaczymy w Spichrzu Zbożowym na ekspozycji “Węzły”. Wystawa pokaże związki Bydgoszczy z wodą, to, jak obecność rzek, a później i Kanału Bydgoskiego, ukształtowała różne aspekty życia w naszym mieście – zarówno ludzi, jak i roślin i zwierząt.

Na wycieczkę przyrodniczą “Brda okiem tracza” zaprasza Monika Wójcik-Musiał – ornitolożka z Towarzystwa Przyrodniczego “KAWKA”:
Woda – kojarzy nam się z letnim wypoczynkiem, sportem i rekreacją, ale każdy ciek czy zbiornik to przede wszystkim ogromna różnorodność gatunków roślin i zwierząt. Jedne zależne są od występowania drugich i potrzebują siebie wzajemnie, aby żyć. Podczas spaceru pokażę te ptaki, które żyją w centrum Bydgoszczy, wyjaśnię też, dlaczego są tak ważne dla ekosystemu i w jaki sposób ochronić je i ich siedliska.


fot. M. Wójcik-Musiał

 

Na spacer historyczny “Woda, przemysł, rekreacja czyli różne oblicza serca miasta” zabierze nas historyk Dawid Urbański:
W trakcie spaceru dowiecie się m.in. dlaczego mówimy Młyny Rothera choć w budynku jest tylko jeden młyn, gdzie w Bydgoszczy produkowano najwyższej jakości likiery, dlaczego zniszczono jeden z najcenniejszych zabytków miasta, co produkowano w bydgoskiej Grakonie, który bydgoski klub sportowy jest najbardziej utytułowaną drużyną w Polsce oraz dlaczego św. Barbara, patronka górników, ma swoją wyspę w grodzie nad Brdą.


fot. P. Nalewajk

sobota, 25 czerwca 2022,
godz. 9.00-10.30 spacer przyrodniczy
godz. 11.30-13.00 spacer historyczny

Dla kogo?
Dla wszystkich!

Cena
bezpłatnie

Zapisy:
Obowiązują zapisy pod adresem: warsztaty@mlynyrothera.pl lub pod numerem telefonu 887 467 208.
W jednej wycieczce może uczestniczyć max. 30 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Informację o miejscu zbiórki przekażemy przy potwierdzeniu zapisów. Prosimy podać: imię, nazwisko i telefon kontaktowy. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o informację.

REGULAMIN

Szczegóły

Data:
25 czerwca
Czas:
09:00 - 13:00
Cena
Bezpłatne
Wydarzenie Kategoria:

Organizator

Młyny Rothera
Telefon:
887 467 015
E-mail:
sekretariat@mlynyrothera.pl
Przejdź do strony Organizatora