Skip to main content
Pobieranie

« Wszystkie Wydarzenia

  • ARCHIWUM

Światowy Tydzień Mózgu – wykład dr Małgorzaty Wójtowicz-Szefler o rozwoju dziecięcego umysłu

17 marca | 13:00 - 14:00

Bezpłatne
Fot. Bartosz Wierzchucki

Młyny Rothera jako dobre miejsce na popularyzację nauki i wiedzy stają się partnerem obchodów Światowego Tygodnia Mózgu. Z okazji tego święta w naszym regionie odbędzie się wiele  popularnonaukowych atrakcji, o których więcej dowiecie się TUTAJ. W Młynach zapraszamy na wykład dr Małgorzaty Wójtowicz-Szefler pt. “Wpływ wczesnych doświadczeń w relacji dziecko-rodzic (opiekun) na rozwój mózgu”.

Podczas wykładu omówione zostaną zagadnienia, związane z rozwojem mózgu już od wczesnych lat dziecięcych. Nasza Rozmówczyni zaprezentuje również praktyczne wskazówki dla rodziców i opiekunów, co robić, aby pozytywnie wpłynąć na rozwój mózgu dziecka.

Planujemy utworzenie wystawy stałej o mózgu, gdzie będziemy edukować o procesach zachodzących w mózgu, zaburzeniach czy profilaktyce – wszystko po to, aby budować społeczną empatię, pogłębiać wiedzę, świadomość  i wrażliwość.

O Prelegentce:
dr Małgorzata Wójtowicz-Szefler – psycholożka, związana z Wydziałem Psychologii UKW w Bydgoszczy oraz Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną WSG w Bydgoszczy. Autorka licznych publikacji dotyczących wspierania rozwoju dzieci i młodzieży.

Zapraszamy również do skorzystania z interaktywnej instalacji Neuromuzyka. To już ostatnie dni, kiedy można usłyszeć dźwiękową interpretację swoich fal mózgowych. Więcej na temat niesłyszalnej muzyki znajdziecie TUTAJ! 

Kiedy?
17.03.2023 r., godz. 13:00-14:00

Gdzie?
sala konferencyjna na pierwszym piętrze Młynów Rothera

Dla kogo?
dla wszystkich

Cena: 
bezpłatnie

Zapisy:
Kliknij tutaj! 

Światowy Tydzień Mózgu skupia się na popularyzacji najnowszej wiedzy o mózgu i umyśle oraz podejmowaniu działań wspierających proces uczenia się. W tym roku święto trwa od 13 do 19 marca. Organizatorem Światowego Tygodnia Mózgu w naszym regionie jest Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, we współpracy z partnerami, jakimi są Miasto Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Młyny Rothera oraz instytucje edukacji i kultury w województwie kujawsko-pomorskim.

Szczegóły

Data:
17 marca
Czas:
13:00 - 14:00
Cena
Bezpłatne
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Młyny Rothera
Młyny Rothera, ul. Mennica 10
Bydgoszcz, 85-112 Poland
Przejdź do strony Młynów