Pobieranie

« Wszystkie Wydarzenia

Zaczarowane drzewo. Warsztaty genealogiczne dla dzieci

21 stycznia | 12:00 - 22 stycznia | 13:00

Bezpłatne

Zaczarowane drzewo. Warsztaty genealogiczne dla dzieci



 

To wyjątkowy styczniowy weekend, kiedy w szczególnie ciepło myślimy o naszych Babciach i Dziadkach. Podczas warsztatów wyruszymy w podróż w głąb historii rodzinnych i wspólnie zastanowimy się, w jakim klimacie mogą wyrosnąć drzewa genealogiczne. Potem będziemy odkrywać: co robiła Babcia, zanim została Babcią, czy w naszych rodzinach byli dzielni rycerze, czy Dziadek lubił jeździć na rowerze, czy wśród naszych przodków możemy spotkać marynarzy i sklepikarzy. Młodzi genealodzy, odkrywcy, reporterzy stworzą wspólnie zestaw pytań, które warto zadać najbliższym.

Pozbierawszy nowe dla nas informacje, rozrysujemy własne drzewa genealogiczne. Na gałązkach możemy zapisać, czy Dziadek Tadek lubił czereśnie, czy przodek-podróżnik rozmawiał we śnie, czy Wujek Wiking hodował kury, czyj kuzyn budował Pałac Kultury.

Co, jeśli nie znajdziemy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania? Nic nie szkodzi – pod warunkiem, że nie zapomnicie zabrać ze sobą wyobraźni 🙂

Do kogo są kierowane warsztaty?
Zapraszamy Dzieci w wieku 6-12 lat. Zabierzcie Babcię, Dziadka, Mamę, Tatę, Opiekuna.

Warsztaty poprowadzi Kamila Burchart, specjalistka ds. programowych Parku Kultury. Genealożka-sceptyczka, która ponad mity o wielkich bohaterach ceni bardziej mikrohistorie, miłe opowiastki, figle ludzkiej pamięci i magię codzienności. Poszukiwania genealogiczne zaprowadziły ją do archiwów na pięciu kontynentach. Autorka przygotowywanej do druku książki „Mishpokhe. Jewish Genealogy in Eastern Europe”, głos archiwalnych głębin w rodzinnych zagadkach i sprawach spadkowych, konsultantka merytoryczna programów i filmów dokumentalnych z genealogią w tle.

___________________________________

Piątek, 21 stycznia, godz. 12:00-13:00
lub
Sobota, 22 stycznia, godz. 12:00-13:00
Młyny Rothera, ul. Mennica 10
Obowiązują zapisy pod nr tel. 887 467 208  (w godz. 12.00-18.00) lub osobiście, w punkcie informacyjnym Zaczyn.
Dzieci przez cały czas trwania spotkania powinny pozostawać pod opieką osoby dorosłej.
Regulamin wydarzenia znajduje się tutaj.

___________________________________

Z uwagi na aktualne przepisy i w trosce o Państwa o zdrowie liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów. Podczas zapisów zostaną Państwo zapytani o posiadanie certyfikatu potwierdzającego szczepienie, a w przypadku potwierdzenia – o okazanie go na miejscu spotkania. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o kontakt, abyśmy mogli poinformować o wolnym miejscu osoby oczekujące na liście rezerwowej. Bardzo prosimy o prawidłowe noszenie maseczek podczas całego spotkania.

Podczas spotkania obecny będzie fotograf. Podczas zapisów zostaną Państwo poproszeni o wyrażenie zgody na wykorzystywanie wizerunku uwiecznionego na zdjęciach w celach promocyjnych Młynów Rothera.

__________________________________

Warsztaty genealogiczne to nasz kolejny krok w kierunku stworzenia w Młynach Rothera archiwum społecznego. Więcej informacji o zbieraniu rodzinnych historii znajdziecie w nagraniach z dwóch spotkań z ekspertkami z Centrum Archiwistyki Społecznej, które odbyły się w ramach cyklu Impulsy
„Budujemy kolekcję wspomnień – jak zacząć?”
„Budujemy kolekcję wspomnień – historie mówione”

Szczegóły

Początek:
21 stycznia | 12:00
Koniec:
22 stycznia | 13:00
Cena
Bezpłatne

Miejsce

Młyny Rothera
Młyny Rothera, ul. Mennica 10
Bydgoszcz, 85-112 Poland
Przejdź do strony Młynów

Organizator

Młyny Rothera
Telefon:
887 467 015
E-mail:
sekretariat@mlynyrothera.pl
Przejdź do strony Organizatora