Kim jesteśmy? Co możesz u nas robić?

bardzo duży budynek z wieloma oknami

Fot. archiwum Fundacji Czarny Karzeł

Kim jesteśmy?

Przez wiele lat industrialne przestrzenie dawnych Młynów Rothera popadały w ruinę. Obecnie zyskały nowe znaczenie. Swoje miejsce znajdują tutaj: wydarzenia poświęcone popularyzacji nauki, lokalnemu dziedzictwu czy spotkania kreatywne.
Jesteśmy samorządową instytucją kultury Miasta Bydgoszczy, Zespołem, który dba o to, żebyś spędził/a tu dobry czas! Opiekujemy się tym wyjątkowym miejscem i wypełniamy je dla Was życiem.

Co możesz u nas robić?

Co możesz tu robić? Przede wszystkim ‒ wejdź do środka i zachwyć się monumentalną, industrialną architekturą! Porozmawiaj z nami o historii Młynów i planach na przyszłość oraz zobacz panoramę okolicy z punktu widokowego. Zajrzyj też na nasze wystawy stałe: “Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”, gdzie poczujesz ducha miasta nierozerwalnie związanego z wodą oraz “Młyn-Maszyna”, gdzie będziecie eksperymentować: transportować, ważyć, czyścić, rozdrabniać, mielić, odsiewać. Historia Młynów zainspirowała nas do odkrywania fascynującego świata nauki i techniki. Na wystawie “Młyn-Maszyna” nie tylko go zobaczycie, ale przede wszystkim doświadczycie!

Interesują Cię wystawy? Koncerty? Wykłady? Warsztaty? Pokazy naukowe? Nasz kalendarz pełen jest wydarzeń, które organizujemy zarówno my, jak i nasi Partnerzy. Jesteśmy otwarci dla Was codziennie. Zajrzyj do Młynów i razem budujmy kulturę dnia codziennego!

 


Zapraszamy:

To nie wszystko… Cały czas się rozwijamy, podejmujemy nowe inicjatywy, projekty i współprace. Już wkrótce przestrzenie zapełnią się kolejnymi, interaktywnymi wystawami, powstanie tutaj wystawa stała o mózgu, pracownie edukacyjne czy sklep z designem.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.