Kim jesteśmy? Co możesz u nas robić?

Fot. archiwum Fundacji Czarny Karzeł

Kim jesteśmy?

Przez wiele lat industrialne przestrzenie dawnych Młynów Rothera popadały w ruinę. Obecnie zyskały nowe znaczenie. Swoje miejsce znajdują tutaj: wydarzenia poświęcone popularyzacji nauki, lokalnemu dziedzictwu czy spotkania kreatywne.
Jesteśmy samorządową instytucją kultury Miasta Bydgoszczy, Zespołem, który dba o to, żebyś spędził/a tu dobry czas! Opiekujemy się tym wyjątkowym miejscem i wypełniamy je dla Was życiem.

Co możesz u nas robić?

Co możesz tu robić? Przede wszystkim ‒ wejdź do środka i zachwyć się monumentalną, industrialną architekturą! Porozmawiaj z nami o historii Młynów i planach na przyszłość oraz zobacz panoramę okolicy z punktu widokowego. Zajrzyj też na naszą stałą wystawę „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” i poczuj ducha miasta nierozerwalnie związanego z wodą.

Interesują Cię wystawy? Koncerty? Wykłady? Warsztaty? Pokazy naukowe? Nasz kalendarz pełen jest wydarzeń, które organizujemy zarówno my, jak i nasi Partnerzy. Jesteśmy otwarci dla Was codziennie. Zajrzyj do Młynów i razem budujmy kulturę dnia codziennego!

 


Zapraszamy:

To nie wszystko… Cały czas się rozwijamy, podejmujemy nowe inicjatywy, projekty i współprace. Już wkrótce przestrzenie zapełnią się kolejnymi, interaktywnymi wystawami, powstanie tutaj wystawa stała o mózgu, pracownie edukacyjne, archiwum społeczne czy sklep z designem.