Mikrogranty

Młyny Rothera to dobre miejsce na... realizację pomysłów!
Dobra wiadomość! Ruszamy z drugą edycją programu Mikrograntów skierowaną do grup nieformalnych oraz organizacji pozarządowych. Czas na nowe współprace w Młynach Rothera! Zgłoś się ze swoimi pomysłami, a my przekażemy środki na ich realizację!
Chcemy pobudzać kreatywność, nieszablonowe myślenie, wspierać rozwijanie poczucia sprawczości i różnorodnych umiejętności z zakresu pracy w zespole, zarządzania projektami oraz zdobywania kompetencji liderskich. Aktywizowanie i sieciowanie lokalnej społeczności – to nasze cele.
Będziemy realizować wydarzenia o charakterze kulturalnym, naukowym, edukacyjnym, ekologicznym oraz społecznym.
Krok po kroku...
Zapoznaj się z regulaminem, w którym znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące otrzymania grantu.
Odpowiedz sobie na pytanie…
Po przeczytaniu regulaminu, odpowiedz sobie na pytanie, czy Twój pomysł na organizację wydarzenia wpisuje się w założenia programu Mikrograntów.

Od czego zacząć?
Zastanów się, jakich wydarzeń brakuje Ci w przestrzeni naszego miasta?
Czy dostrzegasz lokalne potrzeby mieszkańców?
Jakie są Twoje pasje, a może właśnie nimi chcesz podzielić się przy realizacji projektu? Przemyśl, dla jakiej grupy odbiorców chcesz stworzyć wydarzenie?
Przygotuj wniosek i prześlij go na adres mailowy: mikrogranty.ngo@mlynyrothera.pl
Zastanawiasz się, jakie wydarzenia mogą otrzymać dofinansowanie?
To tylko niektóre propozycje:
- jednorazowe lub cykliczne
- warsztaty
- turnieje
- pokazy
- wernisaże
- szkolenia
- spotkania tematyczne
- koncerty

Zgłoś się!
Wypełnij wniosek.
Nie zapomnij o zgodach na uczestnictwo w programie!
Wykonał*ś swoją część? Doskonale, teraz odetchnij!
Na Wasze zgłoszenia czekamy od 10 lutego do 2 marca 2025 r.
Pobierz wniosek:

Potrzebujemy chwili na weryfikację zgłoszeń…
Każdy wniosek zostanie oceniony przez specjalnie do tego powołaną Komisję. O wynikach poinformujemy mailowo oraz na naszych kanałach komunikacyjnych. Zwycięzców poinformujemy również telefonicznie i zaprosimy do podpisania umowy.
Jeżeli Twój wniosek nie zdobył dofinansowania, NIE REZYGNUJ! Sprawdź, gdzie straciłeś punkty, popraw swój wniosek i APLIKUJ w kolejnym naborze!
Kto może ubiegać się o grant?
Grupy nieformalne z pełnoletnim przedstawicielem lub organizacje pozarządowe zdefiniowane w art. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z późniejszymi zmianami zarejestrowane na terenie Bydgoszczy.
Na co przeznaczyć dofinansowanie?
Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 5000 zł. Otrzymane z dofinansowania środki można przeznaczyć wyłącznie na uzasadnione wydatki niezbędne do realizacji projektu, np.: materiały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów/szkoleń wraz z kosztem dostawy, działania promocyjne, artykuły spożywcze, nagrody rzeczowe dla uczestników czy wynagrodzenia dla specjalistów. Nie mogą być przeznaczone na: wynagrodzenia dla osób wchodzących w skład grupy Grantobiorcy (z wyjątkiem specjalistów), środki trwałe (maszyny, urządzenia), opłaty pocztowe i telefoniczne, konta premium, posty sponsorowane w mediach społecznościowych. Podczas zakupów rekomendujemy uwzględnienie aspektów środowiskowych.

Masz pytania?
Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w dn. 18 lutego 2025 r. w godzinach 17.30-19.30 w kawiarni Nowe Miejsce (I piętro), na którym Koordynatorki projektu przybliżą zapisy regulaminu oraz wyjaśnią, w jaki sposób należy złożyć wniosek.

Dokumenty do pobrania (regulamin, wniosek)
