Mikrogranty młodzieżowe

Młyny Rothera to dobre miejsce na... realizację pomysłów!

Podejmujemy nową inicjatywę – Mikrogranty młodzieżowe. To ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego osoby w wieku 14-26 lat, mieszkające lub uczące się w Bydgoszczy mogą realizować wydarzenia o charakterze kulturalnym, naukowym, edukacyjnym, ekologicznym, społecznym, a my je dofinansujemy.

Chcemy pobudzać kreatywność, nieszablonowe myślenie, wspierać rozwijanie poczucia sprawczości i różnorodnych umiejętności czy to z zakresu pracy w zespole, zarządzania projektami, zdobywania kompetencji liderskich. Pozyskiwanie przez młode osoby nowych zawodowych doświadczeń i aktywizowanie lokalnej społeczności – to nasz cel.


Krok po kroku...

Zapoznaj się z regulaminem, w którym znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące otrzymania grantu.


Odpowiedz sobie na pytanie…

Po przeczytaniu regulaminu, odpowiedz sobie na pytanie, czy Twój pomysł na organizację wydarzenia wpisuje się w założenia programu Mikrograntów młodzieżowych.

Od czego zacząć?

Zastanów się, jakich wydarzeń brakuje Ci w przestrzeni naszego miasta?
Czy dostrzegasz lokalne potrzeby mieszkańców?
Jakie są Twoje pasje, a może właśnie nimi chcesz podzielić się przy realizacji projektu?
Przemyśl, dla jakiej grupy odbiorców chcesz stworzyć wydarzenie?

Zbierz drużynę i wspólnie przygotujcie innowacyjny wniosek.
Prześlij skan wniosku na adres: mikrogranty@mlynyrothera.pl

Zastanawiasz się, jakie wydarzenia mogą otrzymać dofinansowanie?

To tylko niektóre propozycje:

  • jednorazowe lub cykliczne
  • warsztaty
  • turnieje
  • pokazy
  • wernisaże
  • szkolenia
  • konkursy typu talent show
  • spotkania tematyczne
  • koncerty

Zgłoś się!

Wspólnie ze swoim zespołem wypełnijcie wniosek.
Nie zapomnijcie o zgodach na uczestnictwo w programie!
Wykonaliście swoją część? Doskonale – teraz odetchnijcie!
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 22 maja. 

Sprawdź przykładowe wnioski


Potrzebujemy chwili na weryfikację zgłoszeń…

Każdy wniosek zostanie oceniony przez ekspertów.
O wynikach poinformujemy mailowo oraz na naszych kanałach komunikacyjnych.
Zwycięzców poinformujemy również telefonicznie i zaprosimy do podpisania umowy.

Jeżeli Twój wniosek nie zdobył dofinansowania, NIE REZYGNUJ! Sprawdź, gdzie straciłeś punkty, popraw swój wniosek i APLIKUJ w kolejnym naborze! Czasami trzeba zrobić krok do tyłu, żeby zrobić 2 do przodu!

Kto może ubiegać się o grant?

Program skierowany jest do młodzieży w wieku 14-26 lat, mieszkającej i/lub uczącej się na terenie Bydgoszczy. Zachęcamy do łączenia sił i budowania zespołów kilkuosobowych, wśród których wyłonicie lidera. W przypadku, gdy w Waszym zespole nie ma osób pełnoletnich, poproście dorosłego o dołączenie, by w roli opiekuna mógł dopełniać niezbędnych formalności takich jak np. podpisanie umowy, pomoc w rozliczeniu grantu.

Na co przeznaczyć dofinansowanie?

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 1000 zł. Otrzymane z dofinansowania środki można przeznaczyć wyłącznie na uzasadnione wydatki niezbędne do realizacji projektu, np. na: materiały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów/szkoleń oraz koszt ich wysyłki, działania promocyjne, artykuły spożywcze, nagrody rzeczowe dla uczestników, wynagrodzenia dla specjalistów. Nie mogą one być przeznaczone na: wynagrodzenia dla osób wchodzących w skład grupy Grantobiorcy, środki trwałe (maszyny, urządzenia), opłaty pocztowe i telefoniczne, konta premium, posty sponsorowane w mediach społecznościowych. Podczas zakupów rekomendujemy uwzględnienie aspektów środowiskowych.


Masz pytania?

Umów się na konsultację z koordynatorkami projektu Katarzyną Plucińską i Martą Gutkowską poprzez e-mail: mikrogranty@mlynyrothera.pl.
Dla wszystkich zainteresowanych 7 maja, w godzinach 17.00-18.00 w Spichrzu Zbożowym, na II piętrze odbędzie się spotkanie z koordynatorkami projektu, podczas którego zostaną przedstawione zasady składania wniosków.

 


Dokumenty do pobrania

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.