Oferta dla grup

Fot. Artur Hilbrecht

Młyny Rothera to dobre miejsce na… edukację! Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty dla grup szkolnych! Interaktywne wystawy stałe są znakomitym sposobem na odkrywanie świata nauki, przyrody i historii w połączeniu z kreatywną zabawą. Odkryjcie z nami inny wymiar edukacji! 

Do odkrywania naszych wystaw stałych zapraszamy zarówno grupy szkolne i przedszkolne, jak i wszystkie inne grupy zorganizowane, które mają ochotę spędzić czas w Bydgoszczy w ciekawy i angażujący sposób.


Rezerwacje

Chcesz złożyć rezerwację? Masz pytania do oferty? Skontaktuj się z nami!

Dział Gościnności
info@mlynyrothera.pl
tel. 723 505 542
tel. 887 467 208

Oferta do pobrania:

OFERTA

Wystawa "Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką"

TYTUŁOWE „WĘZŁY” TO NAWIĄZANIE DO BYDGOSKIEGO WĘZŁA WODNEGO, ALE NAZWA MA TEŻ SYMBOLICZNE ZNACZENIE – ODNOSI SIĘ DO WIĘZI MIĘDZYLUDZKICH, SPLOTU LOSÓW MIESZKAŃCÓW.

Na wystawie poznamy Bydgoszcz nierozerwalnie związaną z Brdą, Kanałem Bydgoskim i Wisłą, poczujemy ducha miasta, w którym ważne wydarzenia przenikają się z opowieściami o codziennym życiu mieszkańców. Cofniemy się do przeszłości i prześledzimy ostatnie 170 lat rozwoju Bydgoszczy, by następnie przyjrzeć się wyzwaniu, które nas czeka – jak uchronić wodne zasoby miasta przed kryzysem klimatycznym.

Wystawa powstała dzięki zaangażowaniu wielu instytucji i osób prywatnych, które podzieliły się z nami swoimi zbiorami oraz wspomnieniami.

 

Więcej o wystawie: kliknij TUTAJ!


Wystawa "Młyn-Maszyna"

PRZEZ WIELE LAT W MŁYNACH ROTHERA POTĘŻNA MASZYNA MIELIŁA ZBOŻE NA MĄKĘ. JAKIE SIŁY NATURY, ODKRYCIA NAUKI I WYNALAZKI TECHNIKI WPRAWIAŁY JĄ W RUCH? SPRAWDŹMY!

W naszym centrum nauki wcielicie się w role konstruktorów czy pracowników młynów. Przy użyciu współczesnych maszyn będziecie eksperymentować: transportować, ważyć, czyścić, rozdrabniać, mielić, odsiewać… Które przedmioty mogą latać? Po co spiętrzamy wodę? Dlaczego młyńskie kamienie się grzeją? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie na wystawie.

Historia Młynów zainspirowała nas do odkrywania fascynującego świata nauki i techniki. Na wystawie Młyn-Maszyna nie tylko go zobaczycie, ale przede wszystkim doświadczycie!

Więcej o wystawie: kliknij TUTAJ!


Informacje organizacyjne

 • rezerwacje przyjmujemy mailowo i telefonicznie od poniedziałku do czwartku w godz. 10-18 i od piątku do niedzieli w godz. 12-20
 • orientacyjny czas zwiedzania wystawy “Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” i “Młyn-Maszyna” wynosi 60 minut
 • wskazówki dot. dojazdu komunikacją miejską:
  Tramwaj:
  1, 3, 5, 8, 9
  Przystanek: Focha / Opera (400 m pieszo)
  Autobus:
  51, 52, 55, 56, 58, 59, 60, 35N
  Przystanek: Nowy Rynek (600 m pieszo)
 • najbliższy parking dla autokarów: Multikino, ul. Focha 48 (650 m pieszo)
 • do dyspozycji grupy udostępniamy pomieszczenie na przerwę śniadaniową (po wcześniejszej rezerwacji)
 • grupa na wystawie “Węzły” może liczyć maksymalnie 35 osób
 • grupa na wystawie “Młyn-Maszyna” może liczyć maksymalnie 40 osób
 • zwiedzanie wystaw odbywa się samodzielnie, w towarzystwie nauczycieli, którzy sprawują opiekę nad dziećmi
 • Młyny są dla wszystkich! Szczegóły dot. dostępności znajdziecie tutaj. Prosimy o poinformowanie o występowaniu specjalnych potrzeb edukacyjnych wśród uczniów podczas składania rezerwacji – pozwoli nam to lepiej przygotować się do Waszej wizyty.

Cennik

 • bilet grupowy dla jednej osoby na wystawę “Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”: 16 zł
 • bilet grupowy dla jednej osoby na wystawę “Młyn-Maszyna”: 16 zł
 • dodatkowo na wystawie “Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” można wykupić usługę przewodnicką w cenie 100 zł (prosimy o zgłoszenie potrzeby usługi przewodnickiej podczas składania rezerwacji)
 • wstęp dla nauczycieli i opiekunów: bezpłatny

Miło nam będzie Was gościć!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.