9. PRZEŹROCZA FESTIWAL FILMOWY

INFORMACJE

Dla dorosłych
wstęp wolny

Organizator: Stowarzyszenie KolorOFFon
Partner festiwalu: Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:

Przeźrocza Festiwal Filmowy rokrocznie od 2015 roku przedstawia nowe filmowe nurty, jednocześnie silnie odwołując się do filmowych tradycji. W kolejnej odsłonie od 2022 Przeźrocza tworzą interdyscyplinarne, dynamiczne wydarzenie nastawione na aktywny odbiór widzów pod hasłem „więcej niż kino” łącząc projekcje filmowe z innymi dziedzinami sztuki. Festiwal w nowoczesnej formie wraca do filmowej przeszłości a także poszukuje alternatywnych środków wyrazu wśród nowych twórców. Przeźrocza zapraszają mistrzów polskiego i zagranicznego kina a jednocześnie przedstawiają najnowsze, odważne, nowonurtowe obrazy przełamujące kolejne granice sztuki filmowej.

Więcej informacji o festiwalu oraz program dostępne są TUTAJ!

_

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się podczas festiwalu w Młynach Rothera:

01.09.2023 | GODZ. 13.00

„Film w regionie, region w filmie” – panel dyskusyjny, potencjał rozwoju branży filmowej w regionie
„Wesele”, „Miasto” czy „Doppelgaenger/Sobowtór” to tylko niektóre filmy, które zostały zrealizowane w ostatnich latach w Bydgoszczy, dzięki którym miasto było widoczne w polskich kinach i nie tylko. Według wielu producentów Bydgoszcz ma wyjątkowy potencjał wizualny dla produkcji filmowych, który ciągle jest nie w pełni wykorzystany. Panel „Film w regionie, region w filmie” ma określić drogę rozwoju produkcji filmowej w wymiarze lokalnym. Zapraszamy do udziału zarówno przedstawicieli branży filmowej, jak i miłośników filmu z regionu.
Gość specjalny wydarzenia: Monika Głowacka – Kierownik Łódź Film Commission

Informacje organizacyjne:
01.09.2023r. 13:00
Dla kogo? dla zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolny
Organizator: Stowarzyszenie KolorOFFon

02.09.2023 | GODZ. 13.00

Archeologia i psychoanaliza – archiwa w filmie dokumentalnym – masterclass Kuby Mikurdy
Spotkanie z Kubą Mikurdą to podróż przez ostatnie trzy jego filmy, wszystkie dotykające wielkich dzieł i wielkich twórców (Borowczyk, Żuławski, Lem), wszystkie zrealizowane w zupełnie innej formie dokumentalnej.
Jakie decyzje stoją za finalną wersją każdego z obrazów? Jak kopać w materiałach archiwalnych, aby znaleźć to co właściwe dla obrazu filmowego? Jak w obrazie minionym szukać głębi i psychologii tu i teraz?
Masterclass autora odpowie na te i inne pytania.

Informacje organizacyjne:
02.09.2023r. 13:00
Dla kogo? dla zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy: rezerwacje@koloroffon.pl
Organizator: Stowarzyszenie KolorOFFon

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.