A skąd te piękne dźwięki? – warsztaty familijne

Na stole leży kolorowy ksylofon z drewnianym pałeczką. Napis brzmi: „Młyny na lato” i „Warsztaty dla dzieci”, co wskazuje na letnie warsztaty dla dzieci. Obraz zdobią jaskrawe akcenty graficzne.

INFORMACJE

Dla dzieci

Czym są dźwięki? Skąd się biorą? Gdzie się ukrywają? Jak je słyszymy i czy słyszymy je wszystkie? Czy dźwięk można poczuć?  A czy można go zobaczyć? – na proponowanych zajęciach zanurzymy się w fascynujący świat dźwięków, by wspólnie odkrywać odpowiedzi na te i inne pytania. Będziemy poznawać właściwości dźwięków, eksperymentować z nimi i konstruować własne instrumenty. Na zakończenie, wspólnie stworzymy naszą własną, unikalną muzyczną opowieść. Warsztaty zachęcają do swobodnego odkrywania świata dźwięków, wspierają poczucie sprawczości i krytycznego myślenia dzieci, inspirują do tworzenia własnych kreatywnych rozwiązań technicznych, angażują do podejmowania działań zespołowych. Warsztaty dostosowywane do poziomu zrozumienia i umiejętności uczestników. 

O prowadzącej:

Kobieta w okularach i jasnoróżowych spodniach uśmiecha się, trzymając papierowe rękodzieło w przestronnym, drewnianym pokoju ozdobionym wiszącymi dziełami sztuki. Stół przed nią pokryty jest kolorowymi przyborami rzemieślniczymi.Ewa Mączyńska-Walkowiak – doktor nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki fizyczne. Przez niemal dekadę związana z Wydziałem Fizyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie zajmowała się rozwijaniem i doskonaleniem metod obrazowania optycznego w zastosowaniach okulistycznych. Ma szeroką wiedzę z zakresu fizyki, biomechaniki, inżynierii optycznej, opracowywania i analizy danych. Obecnie jako główna specjalistka ds. edukacji w Młynach Rothera zajmuje się rozwijaniem, opracowywaniem i wdrażaniem różnorodnych rozwiązań popularyzujących naukę wśród dzieci i młodzieży. Autorka i prowadząca warsztaty popularnonaukowe w nurcie STEM, strefy wyzwań konstrukcyjnych, aktywności dedykowane piknikom i festiwalom naukowym. Promuje idee uczenia się poprzez doświadczanie. 

 

 


Informacje organizacyjne: 
Kiedy? 4.07.2026 r., godz. 13.00-14.30
Gdzie? Spichrz Mączny, IV piętro
Dla kogo? dla dzieci w wieku 6 – 9 lat, wraz z opiekunami
Cena: 20 zł, bilet dla dziecka jest jednocześnie wejściówką dla opiekuna
Bilety: kliknij, aby przejść do zakupu biletów