Against Gravity 7/10: Całe to piękno i krew

INFORMACJE

Dla wszystkich

W ramach cyklu Against Gravity tym razem zapraszamy na projekcję filmu „Całe to piękno i krew”.

Całe to piękno i krew
(All the Beauty and the Bloodshed), USA 2022
121 min
reż. Laura Poitras

Fotografka, buntowniczka, aktywistka – Nan Goldin jest żywą legendą, znaną ze stawania zawsze po stronie słabszych. Stworzenia jej filmowego portretu podjęła się wybitna reżyserka Laura Poitras (nagrodzona Oscarem® za film „Citizenfour”).

Tak powstało „Cało to piękno i krew” – trzymająca w napięciu jak rasowy thriller i zachwycająca wizualnie opowieść o sztuce, która ma odwagę zmieniać świat. Cofamy się do początków kariery Goldin, kiedy tworzyła kolorowe, intymne zdjęcia przedstawiające rewolucję seksualną, ją samą oraz jej przyjaciół. Wtedy była prekursorką, rzucającą wyzwanie męskiemu światu fotografii.

Obecnie całą energię poświęca założonej przez siebie grupie aktywistycznej PAIN, która staje w obronie osób uzależnionych od środków przeciwbólowych i walczy z producentami tych leków – rodziną Sacklerów. Czy uda jej się po raz kolejny zapoczątkować społeczną zmianę, dającą nadzieję na lepszą przyszłość? Film zdobył Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji oraz nominację do Oscara.

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 22.07.2024 r., godz. 17.30-20:00 (długość filmu to 121 minut)
Gdzie? Młyn, I piętro
Dla kogo? dla wszystkich, rekomendowany wiek 16+
Cena: bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy 10 zł
Bilety: kliknij TUTAJ!

Obejrzyj trailer:

O Against Gravity w Młynach:

Cykl Against Gravity w Młynach to propozycja na wartościowe spędzenie czasu.

Zapraszamy na cykl filmów prezentowanych dzięki współpracy z Against Gravity – dystrybutorem filmów dokumentalnych zajmującym się promocją kina niezależnego, organizatorem największego festiwalu filmowego w Polsce – Millenium Docs Against Gravity.

Wybieraliśmy tytuły z myślą o osobach twórczych, które zanurzając się w opowieści prezentowane w filmach szukają sposobu na zaspokojenie ciekawości świata, poszerzanie swoich horyzontów i inspirowanie się. Wśród tytułów pojawią się dokumenty o artystach, ale nie tylko. Skłaniamy do refleksji i stwarzamy okazję do rozmowy w kreatywnym gronie.

Dlaczego w Młynach? Nieustannie dążymy do odkrywania nowych form, inspirowania bydgoszczanek i bydgoszczan do poznawania i rozwijania swoich pasji. Tworzymy tu przestrzeń sprzyjającą otwartej wymianie myśli i poglądów.

To nie tylko kino – to okazja do rozmowy i refleksji. Odpowiadamy na potrzeby, jakie poznaliśmy podczas spotkań z mieszkańcami – bo doskonale wiemy, że dobre filmy warto pokazywać nie tylko podczas festiwali. Podjęcie „dialogu z filmem” to okazja skłaniająca do analiz, wysnuwania wniosków i po prostu myślenia.
Do zobaczenia na seansach, które odbywają się w wybrane poniedziałki, o godzinie 17.30.

Repertuar:

1/10 – 29 stycznia: Beuys. Sztuka to rewolucja, reż. Andres Veiel
2/10 – 5 lutego: Simona, reż. Natalia Koryncka-Gruz
3/10 – 11 marca: Werner Herzog. Radykalny marzyciel, reż. Thomas von Steinaecker
4/10 – 15 kwietnia: Apolonia, Apolonia, reż. Lea Glob
5/10 – 3 czerwca: Świat po pracy, reż. Erik Gandini
6/10 – 8 lipca: Instagramowa rodzina, reż. Susanne Regina Meures
7/10 – 22 lipca: Całe to piękno i krew, reż. Laura Poitras
8/10 – 5 sierpnia: I król rzekł: “Co za fantastyczna maszyna!”, reż. Axel Danielson, Maximilien Van Aertryck
9/10 – 19 sierpnia: Twarze, plaże, reż. Agnés Varda, JR
10/10 – 23 września: iHuman, reż. Tonje Hessen Schei

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.