APARAT, ROWER I STARA MAPA

INFORMACJE

Dla wszystkich

Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego i tym razem zapraszamy na rowerowe warsztaty fotograficzne.

Wybierzemy się na wycieczkę po najbliższej okolicy. Gospodarz Filip Springer, podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem fotograficznym oraz wskaże, jakie narzędzia wykorzystuje do uchwycenia najlepszych kadrów. Fotograf zdradzi też techniki posługiwania się archiwalnymi mapami dostępnymi zarówno online, jak i offline. W czasie warsztatów przedstawiona zostanie “teoria przepływu” (flow) opracowana przez węgiersko – amerykańskiego psychologa Mihály’ego Csíkszentmihály’ego, która pozwala zanurzyć się w wykonywanych czynnościach i czerpać z nich jeszcze większą satysfakcję. Uczestnicy i uczestniczki zostaną zaproszeni do spróbowania flow na kilku fragmentach trasy.

Inspiracją do tematyki warsztatów stała się książka Filipa Springera pt. “Mein Gott, jak pięknie” poświęcona polskiemu pejzażowi. Podczas poszukiwania materiałów autor sięgnął po archiwalne mapy i wyruszył w rowerowo – fotograficzną podróż przez poniemieckie zakątki Polski.

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie “Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”. To świetna okazja do odkrywania Bydgoszczy na nowo, za pomocą archiwalnych i współczesnych map.


Informacje organizacyjne:
Piątek, 9 czerwca
Godz. 15.00-18.00
Czas trwania: między 3 a 5 godzin – w zależności od tempa i możliwości grupy
Cena: 50 zł od uczestnika
Zapisz się TUTAJ!
Dla kogo? Dla wszystkich
Lokalizacja: zbiórka pod Młynami od strony ul. Mennica
Zabieramy własne rowery i aparaty (wystarczy ten w telefonie komórkowym, ale jeśli macie profesjonalny sprzęt to oczywiście zachęcamy do zabrania go ze sobą).

Filip Springer – pisarz i fotograf. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag”, „Źle urodzone”. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest i Szkoły Ekopoetyki.

Fot. Patrycja Jankowska

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.