Bydgoszcz – miasto handlu i przemysłu – warsztaty dla dorosłych

INFORMACJE

Dla dorosłych

Bydgoszcz od momentu nadania praw miejskich pełniła rolę ważnego portu rzecznego żeglugi śródlądowej. Drewno spławiano rzeką aż do lat 60-tych XX w., szyprowie na barkach, flisacy na tratwach. Z biegiem czasu nad brzegami Brdy, a później także Wisły wyrastały kolejne zakłady przemysłowe. Na warsztatach zastosowane zostaną materiały związane z bydgoskim przemysłem: drewno i jego pochodne (kora, węgiel, grafit, popiół [w tuszu]), kauczuk, guma arabska (którymi uszczelniano statki oraz z którego powstają izolacje kabli), mąka oraz fotografie. Warsztaty poprowadzi Kajetan Giziński.  

O prowadzącym:
Kajetan Giziński – plastyk, krytyk sztuki, absolwent ochrony dóbr kultury ze specjalnością krytyka artystyczna na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Ukończył również arteterapie i wciąż rozwija się w tym kierunku. Publikuje teksty z zakresu teorii sztuki i recenzje w poznańskim „Arteonie”, w toruńskiej „Menażerii” oraz w „Bydgoskim Oku”. 


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 25.08.2024 r., godz. 13.00-14.30
Gdzie? Spichrz Mączny, parter
Dla kogo? dla dorosłych
Cena: 20 zł
Bilety: kliknij TUTAJ!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.